02.03 w Val di Fiemme. Pomyłka sędziów, brąz Polaków i wypięta narta

Drugiego marca 2013 roku, byliśmy świadkami finałowej rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme. Skoczkowie walczyli o tytuł najlepszej drużyny globu.

4 lata temu, wszyscy Polacy żyli chwilą. Chwilą pierwszego, historycznego medalu dla reprezentacji Polski w skokach narciarskich. To niezwykłe szczęście stało się udziałem: Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego oraz Macieja Kota.

Ostatnie miejsce na podium nie było dla wszystkich oczywiste. Również po zakończeniu finałowej serii Polacy widnieli w klasyfikacji na miejscu czwartym. Po zakończeniu konkursu Niemcy złożyli protest. Sędziowie zweryfikowali wyniki i odkryli błąd popełniony przez komputer, przy podliczaniu noty Andersa Bardala. Tym samym, ekipa norweska spadła na lokatę czwartą. Mistrzami Świata zostali Austriacy, którzy wyprzedzili reprezentację Niemiec oraz Polski.

Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme miały jeszcze jednego bohatera – Manuela Fettnera. Jego niesamowite lądowanie i zachowanie na wybiegu pozwoliło na utrzymanie pozycji lidera Austriakom. Jak tego dokonał? Zobaczmy: