Drużynowy triumf Niemców na konkursie w Lahti. Polacy na drugim miejscu!

Skocznia w Lahti po raz kolejny okazała się szczęśliwym miejscem dla Biało-Czerwonych. W zeszłym roku zdobyli na niej złoty medal podczas Mistrzostw Świata. Tym razem stanęli na 2. miejscu podium! Triumfowali Niemcy, a na trzeciej pozycji znalazła się reprezentacja Norwegii.

Podczas sobotniego konkursu drużynowego zawodnicy startowali z 9. i 8. platformy startowej. Już po pierwszej serii na czele znajdowała się drużyna niemiecka, spośród której najdalej poleciał Karl Geiger (130 metrów). Tuż za nią znaleźli się Biało-Czerwoni, którzy po raz kolejny udowodnili swoją wysoką dyspozycję. Najlepszą próbę oddał Maciej Kot, szybując na 129 metr. Z kolei nie najlepiej prezentowali się drużynowi mistrzowie olimpijscy. Norwedzy plasowali się na 5 pozycji.

Druga seria konkursowa okazała się szczęśliwa dla Stefana Krafta. Austriak przypomniał sobie znakomite skoki z Mistrzostw Świata w Lahti i wylądował na 131 metrze. W drugiej próbie poprawił się również reprezentant Polski. Dawid Kubacki, wyprzedził rodaków Krafta, oddając skok na 125,5 metra. Ostatecznie Niemcy utrzymali prowadzenie i stanęli na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu znaleźli się Biało-Czerwoni, a tuż za nimi Norwedzy, którzy awansowali z 5 pozycji.

Podczas dzisiejszego konkursu indywidualnie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Wellinger zajmowałby 2. lokatę, natomiast Freitag znalazłby się dopiero na 10 miejscu.

Już jutro o 15:30 będziemy oglądać zmagania podczas konkursu indywidualnego. Kamil Stoch będzie walczył o utrzymanie prowadzenia w Pucharze Świata. Obecnie Richard Freitag traci do naszego rodaka 43 punkty.