22.02 na mistrzowskim poziomie

Już w sobotę będziemy świadkami niezwykłych emocji związanych z konkursem na skoczni normalnej w Lahti. Aby oczekiwania stały się przyjemniejsze, cofnijmy się w czasie…

Dokładnie dwa lata temu, na skoczni HS 100 w Falun odbył się konkurs mieszany. Zwyciężyła drużyna Niemiec w składzie: Carina Vogt, Katharina Althaus, Richard Freitag, Severin Freund. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje Norwegii oraz Japonii. Aż siedem lat temu, w Vancouver, drużyna Austrii zdobyła złoty medal olimpijski. Wyprzedziła Niemców oraz Norwegów. Polacy w składzie: Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Adam Małysz zajęli szóste miejsce.

Dokładnie dwadzieścia lat temu, w norweskim Trondheim, na skoczni K 90 odbyły się zawody indywidualne, w których triumfował Janne Ahonen. Najlepszy z Polaków – Robert Mateja – zajął piątą pozycję. Adam Małysz zdołał doskoczyć do miejsca czternastego. Dla naszego Orła z Wisły szczególnie udane były Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. 22 lutego 2003 roku, na skoczni K 120, po dwóch perfekcyjnych skokach zdobył złoty medal Mistrzostw Świata. W niezwykle emocjonującym pojedynku pokonał Mattiego Hautamekiego, który prowadził po pierwszej serii. Na najniższym stopniu podium znalazł się Noriaki Kasai. Choć na chwilę powróćmy do tych wspaniałych chwil i równie wspaniałego komentarza!