Planica organizatorem Mistrzostw Świata w 2023 roku

Kongres FIS debatował dziś nad wyborem gospodarza Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. W 2023 roku organizatorem imprezy zostanie Planica.

Podczas spotkania kongresu, w dyskusji liczyły się jedynie dwa miasta: Trondheim oraz Planica. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata będą miały miejsce w austriackim Seefeld, a w 2021 roku gospodarzem zostanie niemiecki Oberstdorf. Jak się okazuje, do ich grona dołączy Słowenia. Dzisiejszego wieczoru ogłoszono, że za 5 lat impreza odbędzie się w mieście o niezwykłej atmosferze – Planicy. Miejscowość już czterokrotnie składała wniosek o organizację mistrzostw. Tego rodzaju wydarzenie będzie rozgrywało się tam po raz pierwszy.

Kongres ogłosił również gospodarza Mistrzostw Świata w Lotach w 2022 roku. Na to miejsce kandydowała jedynie jedna miejscowość. W wyniku braku konkurencji, impreza odbędzie się w norweskim Vikersund.

Planica słynie przede wszystkim z niesamowitej energii i skocznej muzyki. Słowa piosenki zespołu Avseniki, Planica Planica snežna kraljica, rozgrzewają kibiców na zakończenie każdego sezonu. Mistrzostwa Świata w 2023 roku z pewnością mogą należeć do tych niezapomnianych.

Działacze związków narciarskich obradują w greckim Costa Navarino do 19 maja.