Trenerzy ogłosili składy kadr na Letni Puchar Kontynentalny i FIS Cup

Już w najbliższą sobotę będziemy mogli obserwować pierwsze zmagania zawodników, podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju i zawodów z cyklu FIS Cup w Villach. Polski Związek Narciarski ogłosił listę Polaków, którzy będą reprezentować nasz kraj.

Maciej Maciusiak powołał sześciu zawodników na inaugurację Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Rywalizacja, podobnie jak zawody z cyklu FIS Cup, odbędzie się 7-8 lipca. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się: Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż i Przemysław Kantyka. 

Trener juniorów – Wojciech Topór – postawił na dziesięciu zawodników, którzy pojadą do austriackiego Villach. Na obiekcie HS98 pojawią się wszyscy skoczkowie z kadry C: Kacper Juroszek, Damian Skupień, Karol Niemczyk, Szymon Jojko, Szymon Pawłowski, Kacper Stosel i Mateusz Gruszka, a także trzech spoza niej – Adam Niżnik, Krzysztof Biegun i Łukasz Bukowski.

Oficjalny trening do LPK rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Dwie godziny później skoczkowie zainaugurują sezon letni. Z kolei w Villach trening rozpocznie się nieco wcześniej, o 10:30. O godzinie 12:00 rozegra się seria próbna, natomiast o 14:00 pierwsza seria konkursowa.