Kamil Stoch triumfuje w Hinterzarten! Żyła czwarty

Drugi przystanek Letniej Grand Prix po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla Polaków. Kamil Stoch po skokach na 110 i 106,5 metra zajął pierwsze miejsce! Podium sobotniego konkursu w Hinerzarten uzupełnili Karl Geiger i Killian Peier.

W sobotnie popołudnie zawodnicy zmierzyli się na obiekcie Adlerschanze (K 95, HS 108). Pierwsza seria konkursu indywidualnego w Hinterzarten została przeprowadzona z 14. belki startowej i odbyła się bez przeszkód. Biało-Czerwoni zaprezentowali równą formę, oddając podobne odległości. Już po półmetku okazało się, że Kamil Stoch nie spoczął na laurach po dominacji w Wiśle. Polak osiągnął najdłuższą odległość, skacząc na 110. metr. Warto wspomnieć również o dobrej dyspozycji Szwajcara – Killiana Peiera, który po pierwszej serii i skoku na 104 metry, znajdował się na trzeciej pozycji, tuż za Karlem Geigerem.

Druga seria została przeprowadzona z belki niżej. Ostatecznie jednak zawodnicy obronili swoje pozycje i podium się nie zmieniło. Kamil Stoch wyprzedził o 14,8 punktów drugiego Karla Geigera i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Na trzecim miejscu uplasował się Killian Peier. Polskich kibiców może zadowolić fakt, że aż pięciu reprezentantów naszego kraju znalazło się w pierwszej dziesiątce! Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

1. Kamil Stoch (110 i 106,5 m)
4. Piotr Żyła (105 i 102 m)
6. Stefan Hula (101,5 i 100 m)
8. Jakub Wolny (103 i 100 m)
10. Dawid Kubacki (101 i 97,5 m)
17. Maciej Kot (101 i 94 m)

W serii próbnej najlepiej zaprezentował się Polak – Piotr Żyła, który poleciał na 103. metr. Tuż za nim znaleźli się ex aequo Kamil Stoch (99,5 m) i Dawid Kubacki (103 m).

Rywalizację pań zdominowała zwyciężczyni piątkowych kwalifikacji – Sara Takanashi. Po skokach na 105 i 103 metry, wyprzedziła swoją rodaczkę – Yuki Ito – o 19,6 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Niemiec, Ramona Straub. Dobrze zaprezentowała się również Kinga Rajda, która zajęła najwyższe miejsce w swojej karierze, podczas rywalizacji najwyższej rangi. 17-letnia Polka osiągnęła odległości 80,5 i 83 metrów, plasując się na 27. pozycji.

Kolejna rywalizacja Letniej Grand Prix przeniesie się do szwajcarskiego Einsiedeln, gdzie 4 sierpnia zawodnicy powalczą na skoczni im. Andreasa Kuettela.