Czajkowski 2018: Klimow, Kranjec i Tepes najlepsi w treningach

PŚ WISŁA 2018

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Czajkowski zostały odwołane. W zamian przeprowadzono, dodatkową, trzecią serię treningową. Treningi zdominowali Jewgienij Klimow, Robert Kranjec i Jurij Tepes.

Do zawodów z cyklu LGP w Czajkowskim zgłosiło się jedynie 35 zawodników, w związku z czym odwołano piątkowe kwalifikacje. W pierwszym treningu, na obiekcie Śnieżynka (K 125, HS 140), najlepiej zaprezentował się lider klasyfikacji generalnej LGP – Jewgienij Klimow. Rosjanin udowodnił dobrą formę i poleciał na 138 metr. Tuż za nim znalazł się Amerykanin, Kevin Bickner, który osiągnął odległość 131,5 metrów. Trzecie miejsce padło łupem Yukiya Sato, który skoczył metr dalej.

W drugiej serii treningowej zwyciężył Robert Kranjec. Słoweniec poleciał poza rozmiar skoczni i osiągnął odległość 142 metrów. Dobrze zaprezentował się także Denis Korniłow, który poleciał na 139 metr, wykorzystując wiatr pod narty. Na trzeciej lokacie znalazł się Pius Paschke. Niemiec skoczył na 139,5 metra.

Trzeci trening również został zdominowany przez Słoweńca, tym razem Jurija Tepesa. Po skoku na 135 metrów, zajął pierwszą pozycję. Podczas ostatniej serii okazało się, że drugie miejsce Amerykanina na początku rywalizacji, nie było wypadkiem przy pracy. Kevin Bickner osiągnął najdłuższą odległość – 136 metrów i znalazł się tuż za Tepesem. Trzecią notę wywalczył Klimow, po skoku na 129,5 metra.

W rywalizacji nie zobaczyliśmy Polaków, a także Austriaków, którzy zgubili narty w trakcie podróży na LGP. Już jutro odbędzie się pierwszy konkurs w Czajkowskim. Tym razem będziemy oglądać zawodników w drużynach mieszanych.

Fot. Anna Nagel | Skijumpingzone.pl