Simon Ammann rozpoczyna studia na Uniwersytecie w St. Gallen

simon ammann

Uwielbiany przez wielu fanów szwajcarski skoczek – Simon Ammann – rozpoczął nowy etap w swoim życiu. 37-latek został studentem kierunku biznesowego na Uniwersytecie w St. Gallen. 

Simon Ammann przygotowuje się do życia po zawieszeniu kariery. Wybrał studia na Uniwersytecie w St. Gallen, czyli szwajcarskiej uczelni publicznej. Specjalizuje się ona w kierunkach menadżerskich, ekonomii, prawie i stosunkach międzynarodowych. Na początku września, studenci mogli zapoznać się z uniwersytetem i ze środowiskiem akademickim. Jednak ze względu na treningi, Simon Ammann nie mógł pojawić się w tym czasie na uczelni. Bycie skoczkiem narciarskim wiąże się z licznymi wyrzeczeniami, przez co życie studenckie Szwajcara ogranicza się, póki co, jedynie do wykładów.

To, że Ammann jest zainteresowany administracją biznesu, było widoczne w ostatnich latach. Ponad rok temu kupił Hotel Hirschen w Alt St. Johann SG w Toggenburgu. Jest tam prezesem zarządu. Ponadto, od kilku lat figuruje jako członek zarządu Toggenburg Bergbahnen AG.

Trzy lata temu założył agencję sportową ASP SPORTS wraz z byłym skoczkiem narciarskim – Martinem Schmittem. Jak się określają, jest to niezależna firma, oferująca kompleksowe usługi w zakresie zarządzania sportem i marketingu sportowego. Wiedza, którą Simon zyska na studiach z pewnością okaże się pomocna w tej branży. – Zarządzanie biznesem będzie dla mnie przydatne w pracy, ale także w życiu prywatnym – mówił Simon Ammann na łamach Bluewin.ch.

Jak pogodzić życie sportowca, z życiem rodzinnym oraz uniwersyteckim? – Oczywiście jest to możliwe tylko przy ścisłym zarządzaniu czasem – odpowiada czterokrotny mistrz olimpijski i ojciec dwójki dzieci. – Potrzebuję takich wyzwań – dodaje.

Źródło: bluewin.ch
Fot: Anna Nagel | Skijumpingzone.pl