Andreas Felder: “Kobayashi to tylko człowiek”

Andreas Felder

Podczas drugiego konkursu we włoskim Predazzo, Stefan Kraft nie zdołał pokonać tylko Dawida Kubackiego. Austriak świętował swoje czwarte podium w sezonie 2018/19. Zwycięska passa Ryoyu Kobayashiego na razie się skończyła.

Stefan Kraft świętował swoje czwarte podium w niedzielę w Predazzo. Nie udało mu się pokonać najlepszego podczas drugiego konkursu Dawida Kubackiego. Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Stoch. Dotychczasowy triumfator, Japończyk Ryoyu Kobayashi, ostatecznie zajął 7. pozycję i tym razem nie trafił na podium po sześciu zwycięstwach z rzędu. Andreas Felder widzi jeszcze sporo aspektów do poprawy, ale jest zadowolony z rezultatów swoich podopiecznych.

Pozostali skoczkowie austriackiej kadry nie mogli być w pełni zadowoleni ze swoich wyników tego dnia. Michael Hayboeck zajął 22. miejsce, Manuel Fettner 24. W czołówce zabrakło schorowanego Daniela Hubera (walczył z infekcją grypy), który zajął 31. pozycję, Markusa Schiffnera (34. pozycja), Philippa Aschenwalda (37. pozycja), jak i Jana Hörla (38. pozycja). Puchar Świata w skokach narciarskich przeniesie się w przyszłym tygodniu do Zakopanego, gdzie odbędą się dwa konkursy: drużynowy i indywidualny.

“Kobayashi to tylko człowiek”

Trener Andreas Felder: To była bardzo interesująca rywalizacja, a wiatr z pewnością odegrał ważną rolę, ponieważ to nie były łatwe warunki pogodowe. Zawodnicy nigdy nie wiedzieli dokładnie, czego oczekiwać w powietrzu. […] Nie jestem całkowicie niezadowolony ze zdobytych punktów. Skoki nie były idealne, ale nie były też takie złe. […] Widać, że Kobayashi to tylko człowiek. Mały błąd, a on nie jest już na prowadzeniu. Ze skoku na skok, konkursy są coraz mocniejsze.

Stefan Kraft: – W drugiej rundzie nie było mi łatwo, musiałem pozostać spokojny, nie ryzykować zbyt wiele i na szczęście zrobiłem wszystko dobrze. Moje skoki są teraz dla mnie zabawą, zbliżam się do tego, co zamierzam robić. Mam nadzieję, że prawdziwa rakieta w locie znowu mi się przydarzy. Miejsce na podium jest zawsze rewelacyjne. 

fot. alchetron.com
źródło: oesv.at