Severin Freund. Przegrać z kontuzją

W Pucharze Świata debiutował 10 lat temu. Rok później odniósł pierwszy triumf w karierze – zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów. W minionym sezonie był jednym z kandydatów do złota w Lahti. Musiał jednak zrezygnować z rywalizacji o medale. W styczniu zerwał więzadła stawu kolanowego.

Severin Freund urodził się 11 maja 1988 roku w niemieckim Freyungu. Jako czternastolatek debiutował w pierwszej dużej imprezie. Na Mistrzostwach Świata Juniorów zajął indywidualnie 30. miejsce. W sezonie 2004/2005 zdobył pierwsze punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Dobre występy w sezonie 2007/2008 sprawiły, że dostał szansę wystąpienia w konkursie Pucharu Świata. Pierwsze punkty zdobył w Oberstdorfie, podczas zawodów cyklu TCS. Kilka miesięcy później cieszył się ze złota zdobytego podczas konkursu drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów.

15 stycznia 2011 po raz pierwszy stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zwyciężając w Sapporo. W trakcie Mistrzostw Świata w Oslo zdobył pierwszy medal w seniorskiej karierze, a wraz z drużyną brąz. W sezonie 2013/2014 uplasował się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zdobył wówczas złoto podczas Mistrzostw Świata w Lotach oraz mistrzostwo olimpijskie w drużynie.

W 2015 roku, podczas Mistrzostw Świata w Falun, Severin Freund zdobył trzy medale – dwa złote oraz jeden srebrny. Niezwykły sezon przypieczętował Kryształową Kulą. Do tej pory zdobył: 6 medali Mistrzostw Świata (2 złote), złoty medal olimpijski, 3 medale Mistrzostw Świata w Lotach oraz Kryształową Kulę. Trzykrotnie uplasował się w czołowej “3” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, 53 razy stawał na podium, triumfował 22 razy.

W trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Lahti 2017 zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Wykluczyło go to z rywalizacji w dalszej części sezonu.