A po sezonie pojechaliśmy na wakacje… #2

Cały rok ciężko pracują na swój sukces, dają z siebie wszystko, aby kibicie mogli być dumni z ich osiągnięć. Życie sportowca to setki wyrzeczeń, dlatego każda chwila odpoczynku to dla skoczków szczególnie ważny czas. Jak spędzają swoje urlopy? Gdzie wypoczywają? 

Od ostatniego weekendu z Pucharem Świata minęły już ponad 2 tygodnie. Dla niektórych skoczków długo wyczekiwane wakacje zdążyły się już zakończyć, inni dopiero je rozpoczęli. Każda drużyna ma swój harmonogram, reprezentanci mają dokładnie wydzielony tak cenny, wolny czas – czas dla siebie, ale też rodziny i przyjaciół. Na swoich profilach w mediach społecznościowych, bardzo chętnie udostępniają fanom relacje z codziennego życia. Nie inaczej jest po zakończeniu sezonu. Dzięki takim serwisom jak Instagram czy Facebook, możemy na bieżąco przyglądać się jak wyglądają ich chwile poza skocznią, a także w trakcie treningów. Specjalnie dla Was kolejny przegląd social mediów!

Kawalerski wyjazd

Choć Puchar Świata dawno za nami, niektórzy nadal myślą tylko o skokach. Mowa o norweskiej kadrze! Coroczne zawody o nazwie Sørperennet odbyły się 7 kwietnia. Tym razem “skoczkowie i przyjaciele” spotkali się w Lillehammer, na skoczni Lysgårdsbakken.. a właściwie pod skocznią. Zawody odbywają się na rozbiegu przygotowanym przez uczestników! Wszyscy są nietypowo ubrani: dominują jaskrawe kombinezony i czapki, dozwolony jest brak kasków podczas skoku.. zdecydowanie nie jest to zgodne z regulaminem FiS 😉 Trzeba przyznać, że nawet podczas oglądania zdjęć przychodzą nam na myśl dwa słowa – świetna zabawa! Na ostatniej imprezie pojawili się między innymi Anders Fannemel, Robert Johannson, Tom Hilde oraz Halvor Egner Granerud.  

Po weekendzie w Lillehammer, zawodnicy nadal spędzają czas w swoim gronie! Anders Fannemel, Sigurd Nymoen Soberg, Matias Braathen i Richard Haukedal wylecieli do Kalifornii! W Venice, dzielnicy Los Angeles, spacerują, zwiedzają.. cieszą się wolnym czasem. Być może przyjechali na festiwal muzyczny Coachella? Przekonamy się później! Aktualnie sprzyja im piękna pogoda! Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest teraz wyjątkowo słoneczne! 

Kiedy w Europie brakuje słońca

Kolejni zawodnicy opuścili swoje rodzinne miasta w pogoni za wysokimi temperaturami!

Stephan Leyhe wraz z dziewczyną Jacqueline, odkrywali uroki Dubaju! Odwiedzili między innymi popularny wieżowiec – Burj Khalifę! Do ekskluzywnego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wybrał się też polski reprezentant – Stefan Hula! Rodzina skoczka spędzała czas niedaleko popularnej w Dubaju plaży –  Kite Beach. 

Clemens Aigner wraz z partnerką, Magdaleną Gschliesser, odpoczywali daleko od rodzinnej Austrii. Para wybrała podróż do Maroko! Spędzili czas w różnych miastach, między innymi w Fez, Midelt czy Marrakeszu. Pięknymi widokami podzielili się na Instagramie.

Na egzotyczne wakacje pozwolił też sobie złoty medalista z Pyeongchangu, Andreas Wellinger! Niemiecki skoczek wczoraj opublikował zdjęcie z Meksyku.

Wszystkie fanki Andreasa musimy jednak zasmucić.. na urlop nie wybrał się sam. Choć para nigdy nie potwierdziła powielanych od kilku miesięcy plotek, Andi jest w związku z Niemką polskiego pochodzenia, Laurą Kaczmarek! Nie dodają wspólnych zdjęć, nie pozują na zawodach PŚ ani galach sportowych. Jednak obserwując uważnie ich social media fani już dawno odkryli, że para spędza ze sobą wakacje, można też zauważyć ich na fotografiach wspólnych przyjaciół. Teraz Laura również jest w Meksyku.

Wszystkim odpoczywającym zawodnikom życzymy udanych wakacji! O tym co u nich słychać, będziemy informować Was na bieżąco! Bądźcie czujni.

fot. Instagram, Sigurd Nymoen Søberg