A po sezonie pojechaliśmy na wakacje…

 

Cały rok ciężko pracują na swój sukces, dają z siebie wszystko, aby kibicie mogli być dumni z ich osiągnięć. Życie sportowca to setki wyrzeczeń, dlatego każda chwila odpoczynku to dla skoczków szczególnie ważny czas. Jak spędzają swoje urlopy? Gdzie wypoczywają? 

Od ostatniego weekendu z Pucharem Świata minął już ponad tydzień. Dla niektórych skoczków długo wyczekiwane wakacje zdążyły się już zakończyć, inni dopiero je rozpoczęli. Każda drużyna ma swój harmonogram, reprezentanci mają dokładnie wydzielony tak cenny, wolny czas – czas dla siebie, ale też rodziny i przyjaciół. Na swoich profilach w mediach społecznościowych, bardzo chętnie udostępniają fanom relacje z codziennego życia. Nie inaczej jest po zakończeniu sezonu. Dzięki takim serwisom jak Instagram czy Facebook, możemy na bieżąco przyglądać się jak wyglądają ich chwile poza skocznią, a także w trakcie treningów. Jak prezentował się pierwszy wolny tydzień skoczków po konkursach w Planicy? 

Reprezentanci Polski jeszcze podczas Świąt Wielkanocnych powrócili na siłownię. Jakub Wolny i Dawid Kubacki w “lany poniedziałek” wylewali poty na treningu. Nic dziwnego, o formę trzeba dbać nawet podczas świętowania!

Kamil Stoch wraz z żoną Ewą Wielkanoc spędzili w Rzymie. Odwiedzili Koloseum i słynną Fontannę di Trevi. Wyjazd był jednak krótki. Już dzisiaj najlepszy polski skoczek zameldował się na treningu, podobnie jak Maciej Kot. Powrót na salę ćwiczeń również poprzedził wypoczynek wśród najbliższych, przede wszystkim w towarzystwie dziewczyny – Agnieszki Lewkowicz.

 

Na dłuższe wakacje pozwolił sobie Daniel Andre Tande. Norweg wypoczywa na południu Tajlandii nad morzem Andamańskim. Okolica ta słynie z pięknych białych plaż i zjawiskowych krajobrazów. Towarzystwa dotrzymuje Danielowi jego dziewczyna  – Anja Soberg. 

Większość skoczków mimo kilku dni wolnego postanowiła, że nie zdejmie nart nawet w takich momentach. Richard Freitag, Andreas Wellinger czy Halvor Granerud wypoczywali w górach.

Widać, że świetnie się bawili!

Richard wybrał się na Nebelhorn – szczyt w Alpach Algawskich w Niemczech (Bawaria). Swoją samotną wędrówkę rozpoczął już o 4 nad ranem! W trakcie wyprawy publikował na Instagramie zdjęcia i krótkie filmki. Widoki tego dnia były niesamowite!

Halvor Egner Granerud aktywnie spędzał Wielkanocny weekend z przyjaciółmi w norweskim mieście Asker. Urządzili mini konkurs na nartach, wykonywali akrobacje. Jak na sportowców przystało, całość wyglądała bardzo profesjonalnie.

Andreas Wellinger również zjeżdzał na nartach w rodzinnych stronach. Złoty medalista z Pyeongchangu pochodzi z Traunstein w Bawarii.

Najpiękniejsze są chwile spędzone z bliskimi. Po długim sezonie Johann Andre Forfang i Andreas Stjernen wykorzystują każdą okazję, aby nadrobić odpoczynek wśród ważnych dla nich osób. 

 

Już niedługo czas wolny przerodzi się w intensywne przygotowania do sezonu letniego. To swego rodzaju “sprawdzian” przed kolejnymi zimowymi konkursami. Będziemy informować Was na bieżąco co słychać u zawodników, bądźcie czujni!