Adam Małysz: “Dziewczyny muszą nam zaufać”

Adam Małysz

Adam Małysz, podobnie jak w całym sezonie, towarzyszył polskim zawodnikom podczas turnieju Raw Air. W trakcie zawodów, na bieżąco komentował sytuację kadry.

Nieudana przebudowa skoczni w Vikersund i zmiany w polskiej kadrze kobiet – te dwa tematy rozgrzewały ostatnio polskich kibiców. Co sądzi o nich Adam Małysz?

Vikersundbakken zna Pan dłużej od naszych zawodników. Jak Pan ocenia ostatnią przebudowę?

Skocznia jest przepiękna i można na niej zdecydowanie daleko latać. Jest też bezpieczniejsza, niż kiedyś. Profil starej skoczni był zupełnie inny, wyższy. Ta skocznia robi przede wszystkim wrażenie i daje chłopakom przyjemność z latania. No, ale oczywiście trzeba dobrze skakać.

Wiele osób uważa, że przebudowa zepsuła widowisko, a rekord będzie można pobić jedynie w Planicy. Zgodzi się Pan z tymi opiniami?

Myślę, że nie. Widzieliśmy dzisiaj również przepiękne skoki, więc co tutaj wiele mówić. Ciągle można tutaj skakać bardzo daleko. W Planicy również jest pewna granica. Myślę, że trudno będzie przeskoczyć tamtejszy rekord Kamila.

Co o skoczni mówią nasi zawodnicy?

Myślę, że wszyscy ją lubią. Kamil obecnie nie jest w takiej dyspozycji, w jakiej wszyscy by chcieli, szczególnie on. Dlatego ciężko mu jest odlecieć. Na każdej skoczni trudno odlecieć, jeśli nie jest się w dobrej dyspozycji.

Wiosną dowiemy się jakie zmiany czekają kadrę kobiet. Czy sztab powiększy się na przykład o fizjoterapeutę?

Tak, planujemy dużo szerszy zakres, niż jest teraz.

Z wypowiedzi i wpisów zawodniczek można wywnioskować, że są one niepewne nadchodzących nowości. Trudno będzie je do nich przekonać?

Myślę, że nie, muszą spróbować. Dziewczyny, póki co, tylko w mediach głośno mówią. Jeśli chodzi o ścisłość, to tak de facto nie rozmawialiśmy na ten temat. Tym bardziej, że są to młode zawodniczki, juniorki. One jeszcze nie są doświadczone. Muszą nam zaufać, że chcemy dla nich dobrze.

Zobacz też: Kamila Karpiel: “Zmiana trenera byłaby nie po mojej myśli”

Nowa kadra ma być młoda, czy może zostanie poszerzona o starsze zawodniczki?

Zobaczymy. Zawodniczki wybierze trener.

Dziękuję bardzo za rozmowę!

Zgodnie z informacjami portali sport.onet.pl oraz sport.pl, nowym trenerem polskiej kadry kobiet będzie Łukasz Kruczek. Szczegółowe decyzje mają zostać podjęte na kwietniowym posiedzeniu zarządu PZN.

fot. Adam Małysz || Anna Nagel, www.skijumper.pl