Skoczek na medal, student na piątkę. Adam Małysz obronił pracę licencjacką!

Adam Małysz, Oslo 2018

Były skoczek narciarski, a obecny dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej dodał kolejny sukces do swojej kolekcji. Adam Małysz obronił pracę licencjacką na piątkę. 

Czterokrotny medalista olimpijski rozpoczął studia w 2016 roku. Podjął naukę na Politechnice Częstochowskiej na kierunku Turystyka i Rekreacja, gdzie uczył się w cyklu indywidualnym. 2 lipca Małysz obronił pracę licencjacką na temat produktu turystycznego i jego promocji na przykładzie miasta Wisły. – To jest w zasadzie moja pierwsza taka obrona oprócz matury. To był chyba największy stres. Nie licząc tych sportowych stresów, które mimo wszystko są troszkę inne – powiedział były skoczek.

Były jakieś poprawy i wiele spotkań, ale wypadł naprawdę ciekawy materiał – przyznał jego promotor, dr Andrzej Brzeziński. Naukowiec jest ojcem kolegi Małysza i kierowcy rajdowego – Jakuba „Colina” Brzezińskiego. To właśnie on namówił sportowca do wspólnego studiowania w Częstochowie.

Zapytany o trudność pytań, Małysz odpowiada: były trudne na pewno, ale myślę, że to przede wszystkim przez stres. Na początku zacząłem się jąkać. Później trochę się rozluźniłem i poszło. 

Adam Małysz udowodnił, że nie tylko w sporcie radzi sobie świetnie. Do listy osiągnięć może dopisać sobie kolejny sukces – obronę pracy licencjackiej na piątkę.

 

Źródło: toteraz.pl