Adam Niżnik: “Nie skreślam siebie. Po wyjściu z progu szerzej nartkami i będzie dobrze”

Adam Niżnik

Adam Niżnik jest jednym z zawodników, którzy wystąpią w czwartkowym konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów. W Oberwiesenthal oddał już 4 skoki treningowe. Jak je ocenia? Kto według niego ma największe szanse w walce o medale?

Wojciech Danielewski: Jak oceniasz wtorkowe i środowe próby?

Adam Niżnik: Moje skoki nie są takie powtarzalne jak wcześniej. Są dobre, ale brakuje im trochę. Nie chciałbym tutaj innych nakręcać na to, że będę bardzo dobrze skakał. Może będę, a może nie. Nie chcę żeby ktoś mówił – o Adam jest taki i On to powinien wygrać. Nie chcę tego.

Nie przyjechałem tu po to, żeby wygrywać, bo wiem że moje skoki nie są aktualnie perfekcyjne. Wiem, że jak mi się uda fajnie skoczyć. to będzie bardzo dobrze.

Zobacz też: Wyniki środowego treningu

Który element skoku sprawia Tobie najwięcej trudności?

Skręca mnie po wyjściu z progu. Jak to skoryguję, to wyjdzie mi naprawdę super skok. Tylko w tym mam problem.

Co powiesz o profilu tej skoczni? Zaprzyjaźniłeś się z nią?

Tak, podoba mi się. Byliśmy tutaj w grudniu na FIS Cupie i bardzo fajnie mi się wtedy skakało. To naprawdę fajny obiekt. Troszeczkę wiatr wpływa tu na oddawanie skoków. Mimo wszystko, jest to bardzo sympatyczna skocznia.

Jak ocenisz organizację zawodów w Oberwiesenthal?

Bardzo mi się tutaj podoba. To są w końcu mistrzostwa świata. Nie są to tylko “zwykłe zawody”, ale bardzo duża impreza. Do tej pory wszystko jest super i nie było żadnych problemów organizacyjnych. Wszystko jest w porządku.

Jak nastawienie przed czwartkową walką o medale?

W takich chwilach nigdy nie stawiam sobie celów wynikowych. To zawsze idzie w złą stronę. Tutaj trzeba po prostu wykonać swoje. Po wyjściu z progu szerzej nartkami wyjść i luźno lecieć. Wtedy będzie fajnie i daleko.

Kogo uważasz za największego faworyta do zwycięstwa?

Moim zdaniem są to Luca Roth i Marco Woergoetter. Wydaję mi się, że oni są najmocniejsi. No, ale jest też Tomek Pilch, który ostatnio fajnie skacze. Nie wiem czy na zwycięstwo, ale na pewno na czołówkę. Wiem, że jak wyjdzie mu dobry skok, to potrafi powalczyć o najwyższe lokaty. Siebie też nie skreślam. Mogę powalczyć jak wyjdzie mi dobry skok.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

na zdjęciu: Adam Niżnik || Emil Bogumił, www.skijumper.pl