Aleksander Zniszczoł wygrał w Klingenthal!

Aleksander Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł zwycięzcą konkursu letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal! Polak pokonał Ulricha Wohlgenannta i Andreasa Wanka.

Po pierwszej serii Zniszczoł (134 m) zajmował 2 miejsce. W drugiej części zawodów Polak wylądował 2 metry dalej przy delikatnym wietrze z tyłu i pokonał Austriaka Ulricha Wohlgenannta (135 i 136 m) o 1,9 pkt. Trzeci był Andreas Wank (132,5 i 131,5 m). Na piątym miejscu konkurs zakończył Przemysław Kantyka (131 i 135 m).

Paweł Wąsek i Andrzej Stękała również zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Wąsek był 18 (120,5 i 132 m), a Stękała 20 (120 i 130 m). Tomasz Pilch i Klemens Murańka nie zdołali awansować do drugiej serii. Pilch po skoku na 112,5 m był 44, a Murańka, lądując w tym samym miejscu, uplasował się o jedno miejsce niżej.

Wyniki niedzielnego konkursu w Klingenthal

W sobotnim konkursie, drugie zwycięstwo w karierze odniósł Rosjanin Dmitrij Vassiliev. Niemal 39-letni weteran pokonał 17-letniego Zaka Mogela i 22-letniego Davida Siegela. Ostatnie zwycięstwo Vassiliev odniósł w 2004 roku!

W drugiej serii sobotnich zawodów skakało 4 Polaków. Zniszczoł zakończył konkurs na 10 miejscu, Kantyka był 14, Wąsek 18, a Murańka 26. Dla Klemensa były to pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego po przerwie związanej z kontuzją. Pozostali Polacy uplasowali się w czwartej dziesiątce. Andrzej Stękała zajął 34, a Tomasz Pilch 37 miejsce.

Wyniki sobotniego konkursu w Klingenthal

Weekend w Klingenthal był ostatnim w cyklu letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzcą został Austriak Philipp Aschenwald (814 pkt), drugi był Zak Mogel (513 pkt), a trzeci Killian Peier (448 pkt). Najlepszy z Polaków – Aleksander Zniszczoł – zajął 4 miejsce (410 pkt). Przemysław Kantyka zakończył letni sezon na 8 miejscu (277 pkt), a Tomasz Pilch był 15 (165 pkt).

Tego lata, punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyło 101 skoczków. W gronie sklasyfikowanych było 6 Polaków.