Aleksander Zniszczoł został ojcem!

Polski skoczek narciarski kadry B, Aleksander Zniszczoł, został po raz pierwszy ojcem! Szczęśliwy tata pochwalił się zdjęciem z córeczką na Instagramie. Dziewczynka przyszła na świat wczoraj!

Aleksander Zniszczoł i jego żona Magdalena są małżeństwem od maja 2017 roku. Na ich weselu bawiła się prawie cała kadra polskich skoczków, na czele z Kamilem Stochem.

Warto wspomnieć, że Magdalena Zniszczoł jest siostrą Justyny Żyły. Przyszła matka chrzestna również podzieliła się radosną wiadomością na portalu społecznościowym.

fot. Instagram, Justyna Żyła

Aleksander Zniszczoł w 2011 roku triumfował w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. 3 maja 2012 roku zajął 3. lokatę w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Zdobył też 4 medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów: trzykrotnie srebrny i raz złoty. W sezonie 2016/17 zajął 62. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Najlepszy występ Polaka mogliśmy oglądać w Lillehammer – ostatecznie był 22. W tegorocznym sezonie wystąpił tylko dwa razy. Oba konkursy zostały przeprowadzone w Polsce.

Już niedługo ojcem zostanie również Peter Prevc! Dwukrotny medalista olimpijski, zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2015/16 poinformował kibiców o nowinie w lutym tego roku, dodając zdjęcie z żoną.

“Kocham zimę. Zwłaszcza w takim towarzystwie. PS. Na zdjęciu jesteśmy w trójkę” – napisał Peter.

Szczęśliwym rodzicom, zarówno tym przyszłym jak i obecnym serdecznie gratulujemy! 🙂