Alex Insam: “Oczekiwania wobec mnie są coraz większe”

Alex Insam

Alex Insam jest obecnie najlepiej rokującym zawodnikiem włoskiej kadry. O tym, jak radzi sobie z coraz większą presją, rozmawiali z nim dziennikarze fondoitalia.it.

Nie tak dawno, w Predazzo, Alex Insam triumfował w Mistrzostwach Włoch. W rywalizacji pokonał m.in. bardziej doświadczonego Davide Bresadolę. Potwierdził tym samym, że jest obecnie liderem włoskiej kadry. – Jestem zadowolony z wyniku, ale nie w pełni. Moje skoki nie były najwyższej jakości – powiedział Włoch, pytany o wyniki krajowych zawodów.

Alex Insam osiąga najlepsze wyniki we włoskiej kadrze. Jak radzi sobie z rosnącą presją? – Już latem zauważyłem, że oczekiwania wobec mnie są coraz większe. Udało mi się skupić tylko na sobie i na tym co musiałem zrobić. Dzięki temu, uzyskiwałem dobre rezultaty. Myślę, że będę kontynuował tą drogę zimą – powiedział Włoch. – Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy z niewielkim opóźnieniem. Mogę jednak powiedzieć, że udało nam się odzyskać stracony czas – bardzo ciężko pracujemy. Dzięki temu, nie musimy zbyt wiele zmieniać.

Jaki cel wyznaczył sobie Alex Insam na najbliższy sezon? – Chciałbym wchodzić do najlepszej trzydziestki zawodników Pucharu Świata. No i naturalnie, możliwie dobrze zaprezentować się na Mistrzostwach Świata w Seefeld – powiedział Włoch. Alex, wraz z pozostałymi kadrowiczami, od 29 października do 2 listopada przebywać będą na obozie w Seefeld. Później, przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.fondoitalia.it