Alex Insam: “Wynik dał mi dodatkową motywację”

Alex Insam, Oslo 2018

Alex Insam miniony sezon letni zakończył na 32. lokacie w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 60 punktów. Czy dobry występ w konkursach LGP dodał mu pewności siebie? Jak ocenia inauguracyjne zawody w Wiśle?

Poprzedni sezon Pucharu Świata nie był dla Alexa Insama sezonem wymarzonym. W dwudziestu konkursach zdobył zaledwie jedenaście punktów. Zakończył go na 59. lokacie w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie lepiej wypadł w rywalizacji na igelicie. W siedmiu konkursach zdobył sześćdziesiąt punktów. Dało mu to 32. pozycję na koniec cyklu LGP. Jak przyznał, cel ma jeden – regularnie kwalifikować się do czołowej “30” zawodów Pucharu Świata.

W Wiśle zadanie zostało wykonane. Alex Insam zakończył rywalizację na 28. lokacie i zarobił 3 punkty do klasyfikacji generalnej. – Warunki nie były najlepsze, padał śnieg i byłem przez to trochę hamowany – ocenił dwudziestolatek z  Bressanone. – Nie najlepiej przygotowany był również zeskok. Składał się z wielu lodowych garbów. Z tego powodu, jestem bardzo zadowolony z wyniku, który osiągnąłem po dwóch dobrych skokach. Takie rozpoczęcie dało mi dodatkową motywację na resztę sezonu – dodał Alex Insam.

Jak widać, dobre występy latem dodały Włochowi sporo pewności siebie. Czy dobre wejście w sezon zaprocentuje u Alexa w kolejnych konkursach? Przekonamy się już w najbliższy weekend w Kuusamo!

źródło: www.fondoitalia.it
fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl