Alex Insam został mistrzem Włoch na normalnej skoczni!

Alex Insam

20-letni skoczek z Bressanone, Alex Insam, wygrał dzisiejszego ranka konkurs na skoczni normalnej w Predazzo, i tym samym został Mistrzem Włoch. Podium uzupełnili Davide Resadola i Federico Cecon. 

Nowy, stary mistrz

Alex Insam mistrzostwo Włoch zdobył już po raz drugi. Pierwszy taki sukces osiągnął w 2015 roku. Dwudziestoletni skoczek wygrał dzisiaj bardzo napięty wyścig o pierwsze miejsce. Jego rywale byli równie dobrzy. Łącznie zdobył 234 punkty. 

Drugi na podium był David Bresadola (233 pkt), zwycięzca dwóch ostatnich mistrzostw Włoch. Bresadola poprawił się podczas drugiego skoku, ale nie zdołał pokonać Insama, który wyszedł na prowadzenie już w pierwszej serii – uzyskał wtedy wynik 98,5 metra. Trzecie miejsce zajął Federico Cecon (219,5 pkt). Jest to pierwsze podium w jego karierze. Oddał dobre skoki zarówno w pierwszej, jak i drugiej próbie. Zaraz za najlepszą trójką znalazł się Sebastian Colloredo.

W konkursie pań triumfowała Lara Malsiner. Wraz z nią na podium stanęły: druga podczas sobotniego konkursu Veronica Gianmoena, oraz trzecia – Annika Sieff.

źródło: fondoitalia.it

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl