Alexander Jahnke nagrał piosenkę na Turniej Czterech Skoczni

alexander jahnke

Kibice i skoczkowie rozpoczęli już odliczanie do 67. Turnieju Czterech Skoczni. Sponsor wydarzenia, sieć 4F, wypuścił z tej okazji specjalną kolekcję. Natomiast niemiecki muzyk – Alexander Jahnke – nagrał oficjalną piosenkę, pt. „Dein Wind”, czyli „Twój Wiatr”. 

– Jako mały chłopiec także miałem kontakt z nartami. Do dziś każdego roku śledzę cały sezon sportów zimowych – pisze Alexander Jahnke na swoim kanale w serwisie YouTube. – Dla mnie jako muzyka, a jednocześnie wielkiego miłośnika sportu, bycie częścią tego wydarzenia jest wielkim zaszczytem. Dołączenie do zawodników i możliwość obcowania z nimi było moją motywacją do napisania tej piosenki. „Twój Wiatr” jest moim hymnem dla naszych sportowych idoli, a jednocześnie podziękowaniem dla tych, którzy stoją za mną i mnie wspierają, ponieważ jesteście „Moim Wiatrem”.

Do piosenki powstał również teledysk z fragmentami zeszłorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Zobaczymy w nim m.in. Manuela Fettnera i Kamila Stocha. 

Zobacz też: Polska marka 4F nowym sponsorem Turnieju Czterech Skoczni!

Alexander Jahnke pochodzi z Niemiec. Zyskał rozgłos dzięki udziałowi w 14. edycji „Deutschland sucht den Superstar” (Niemcy szukają supergwiazdy). Muzyk zajął w nim drugie miejsce. Obecnie koncertuje w kraju z musicalem „Grease”.