Alexander Stoeckl zrezygnował z mediów społecznościowych

alexander stoeckl

Trener norweskich skoczków narciarskich Alexander Stoeckl przestał używać social mediów na swoim smartfonie. Decyzję tłumaczy efektywniejszym wykorzystaniem wolnego czasu. 

W rozmowie z dagbladet.no szkoleniowiec Norwegów poinformował, że w nowym sezonie nie będzie korzystał z mediów społecznościowych na smartfonie – Liczę na zyskanie na prywatności. Wiem, że wolne chwile mogę wykorzystać w sposób, który pomoże mojemu zespołowi odnieść sukces. Obecnie zbyt dużo czasu poświęcam na media.

Trener kadry norweskiej został zapytany również o to, czy będzie zachęcał swoich podopiecznych do rezygnacji z social mediów. – Chciałbym, aby moi skoczkowie mieli zdrowe podejście do tego tematu. Media społecznościowe mogą pomóc im marketingowo, ale muszą kontrolować, ile czasu spędzają w “wirtulanym świecie”. Zawodnicy powinni zwrócić uwagę, czy poświęcony czas na media nie przeszkadza w robieniu rzeczy, które pomogają osiągnąć sukces.

To kolejna sytuacja, w której szkoleniowiec Norwegów dba o aspekty niezwiązane ze skokami narciarskim swoich podopiecznych. Wcześniej zachęcał ich, by zadbali o przyszłość na sportowej emeryturze.

Alexander Stoeckl || Anna Nagel, skijumper.pl