Anders Jacobsen zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego

Anders Jacobsen

Anders Jacobsen zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego w norweskim Motorsportforbund po 4 miesiącach pracy. Mogę tylko żałować – skomentował odejście Tony Isaksen, sekretarz generalny federacji.

Informacje o powołaniu Andersa Jacobsena na stanowisko ogłoszono 19 października 2019 roku. Dwa tygodnie później były mistrz świata w skokach narciarskich rozpoczął pracę jako dyrektor sportowy. Po 4 miesiącach pełnienia obowiązków postanowił zakończyć działalność na stanowisku. – Natłok zobowiązań zewnętrznych stał się zbyt duży i dlatego zdecydowałem się zrezygnować – czytamy w komunikacie prasowym. – Będę tęsknić za wieloma utalentowanymi trenerami, obiecującymi sportowcami i wszystkimi wolontariuszami, którzy włożyli ogromny wysiłek – dodał Jacobsen w wypowiedzi.

Sekretarz generalny Motorsportforbund, Tony Isaksen bardzo żałuje, że były skoczek odszedł ze struktur federacji. – To wielka strata dla norweskiego Motorsportforbund. Anders włożył wielki wysiłek w swoją pracę i stanowiłby silny zasób dla stowarzyszenia w nadchodzących latach. Niestety tak się nie stało. Mogę tylko żałować, ale oczywiście szanuję jego decyzję – skomentował odejście Jacobsena.

Zobacz też: Anders Jacobsen – życie na sportowej emeryturze

Anders Jacobsen zadebiutował w Pucharze Świata 24 listopada 2006 roku, stając na podium konkursu rozgrywanego w loteryjnych warunkach. Trzy tygodnie później cieszył się już ze swojego pierwszego triumfu w zawodach najwyższej rangi. W swojej karierze, która trwała do 2015 roku, wygrał w sumie 10 razy, zdobył także między innymi brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w Lotach, także w 2010 roku.

fot. Anders Jacobsen || fot. Tor Atle Kleven, CC BY-SA 2.0