Andreas Kofler: “W zespole pojawił się duch optymizmu”

Andreas Kofler

W minionym sezonie, na narciarskich arenach nie występował Andreas Kofler. Austriak pauzował ze względu na chorobę autoimmunologiczną. 

Andreas Kofler ma obecnie dwa powody do radości. 1 czerwca urodziła się jego pierwsza córka – Luise. Z tego powodu, opuścił drugi z trzech obozów austriackiej kadry. Powrót do pełni sił Andreasa Kolfera komentuje selekcjoner – Andreas Felder: Andi jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i świetnym kolegą. To bardzo dobrze dla drużyny, że ten skoczek ponownie stał się jej częścią. Po powrocie do zdrowia, Andreas skacze bardzo dobrze. Jest maksymalnie zmotywowany i szczęśliwy. Wszystko wskazuje na to, że wrócił na dobre tory.

O powrocie na skocznię, opowiedział również Andreas Kofler: Obozy w Karyntii są zawsze szczególne. Są tutaj dwa ośrodki: Villach oraz Planica, na których mamy dużo możliwości treningu. To jest dokładnie to czego potrzebowałem, by dołączyć do reszty zespołu.

Austriak skomentował również atmosferę panującą w kadrze: Z powodu mojej choroby, na poprzedni sezon patrzę inaczej niż reszta zespołu. Nie jest to przyjemne, ale jak w każdym sporcie, również w tym są wzloty i upadki. Mimo to, wszyscy w zespole jesteśmy pozytywnie nastawieni. W drużynie pojawił się duch optymizmu przed kolejnym sezonem!

fot. siol.net; źródło: berkutschi.com/de