Andreas Stjernen zwycięża w Bad Mittendorf!

Andreas Stjernen, Oslo 2018

Andreas Stjernen triumfował w pierwszym podczas tego sezonu konkursie na obiekcie do lotów narciarskich. Podium uzupełnili Daniel Andre Tande oraz Simon Amman. Najlepszy z Polaków -Stefan Hula – zajął 14. pozycję.

Podczas sobotnich zawodów, wiatr nie sprzyjał zawodnikom w oddawaniu dalekich lotów. Zawody rozpoczęły się z 19. platformy startowej. Belkę zmieniano na 20., 22. i 24. Po pierwszej serii prowadził Norweg Andreas Stjernen. Do finału nie awansowali Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny.

Ostatecznie, na najwyższym stopniu podium stanął Andreas Stjernen, który poszybował na 229. oraz 226. metr. Kolejne miejsca “na pudle” zajęli Daniel Andre Tande oraz Simon Amman, dla którego było to 80. podium w karierze. Najlepszy z Polaków –Stefan Hula– zajął 14. lokatę. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zajęli następujące pozycje:

• Piotr Żyła (17. miejsce)
  • Kamil Stoch (21. miejsce)
  • Maciej Kot (23. miejsce)
  • Dawid Kubacki (33. miejsce)
  • Jakub Wolny (37. miejsce)

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

W czołówce Pucharu Świata bez zmian. Prowadzi Kamil Stoch, który o 20 punktów wyprzedza Richarda Freitaga. Trzecią lokatę zajmuje Andreas Wellinger. Kolejna szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już jutro. Skoczkowie ponownie powalczą na obiekcie w Bad Mittendorf. Początek zawodów kilka minut po 14:00!