Andreas Wank walczy o powrót do Pucharu Świata

Andreas Wank, Oslo 2018

Andreas Wank walczy o powrót do Pucharu Świata. Niemal pewni wyjazdu do Wisły na inaugurację cyklu są: Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe i Karl Geiger. O pozostałe dwa miejsca walczą czterej skoczkowie. 

Andreas Wank w rozmowie z portalem SuedKurier.de powiedział, że nie poddaje się w walce o powrót do Pucharu Świata. Po kontuzji kręgosłupa, Niemiec doszedł już do formy. Nie ukrywa, że jego celem są zawody w Titisee-Neustadt oraz Mistrzostwa Świata w Seefeld.

Mam duże szanse, szczególnie biorąc pod uwagę moje letnie występy – powiedział Wank. W swojej wypowiedzi porównał swoje wyniki z największymi rywalami o miejsce w składzie na inauguracyjne zawody, czyli: Piusem Paschke i Davidem Siegelem. Szanse na występ ma również powracający do rywalizacji po dłuższej przerwie Severin Freund. 

W minionym sezonie zimowym, Andreas Wank zaczął skakać na wysokim poziomie dopiero w marcu. Wcześniej startował głównie w Pucharze Kontynentalnym, co przełożyło się na 2 miejsce w klasyfikacji tzw. drugiej ligi. Niestety, nie udało mu się zakwalifikować do kadry na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang. – Nie było to miłe oglądać Igrzyska Olimpijskie w telewizji, jednak dzięki temu mogłem emocjonować się razem z drużyną – skomentował swoją absencję w Korei Południowej Wank.

30-letni skoczek z optymizmem patrzy na kolejne lata rywalizacji wśród najlepszych. Uważa, że zdoła wywalczyć miejsce w składzie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w 2022 roku. W rozmowie z SuedKurier.de podkreśla, że “ma konkretne cele i marzenia, które chciałby spełnić podczas swojej kariery”.

Andreas Wank jest mistrzem olimpijskim w drużynie. Tytuł ten wywalczył wraz z Marinusem Krausem, Severinem Freundem i Andreasem Wellingerem w Soczi w 2014 roku. 6 lat wcześniej wygrał Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem (zarówno indywidualnie jak i w drużynie). Od poprzedniego sezonu jest członkiem kadry B niemieckich skoczków. W zakończonym niedawno sezonie letnim, trzykrotnie plasował się w czołowej dziesiątce konkursów Letniej Grand Prix.

fot. Anna Nagel
źródło: suedkurier.de