Andreas Wellinger kontuzjowany. Nie wystąpi w nadchodzącym sezonie

Andreas Wellinger

Andreas Wellinger doznał poważnej kontuzji kolana podczas obozu treningowego w Hinzenbach, w Austrii. Z powodu zerwania więzadła, mistrza olimpijskiego zabraknie w nadchodzącym sezonie. 

– Podczas lądowania poczułem ból w prawym kolanie, które później było niestabilne. W badaniu zdiagnozowano zerwania więzadła. Do tej pory czułem się naprawdę dobrze i trening przebiegał zgodnie z planem – powiedział 23-letni skoczek. 

Andreas Wellinger przedszedł operację w czwartek w Monachium. – Operacja przebiegła zgodnie z planem. Tkanka ścięgna z innego obszaru ciała została przeszczepiona w celu zastąpienia więzadła. Andreas Wellinger będzie musiał pozostać w szpitalu na kilka dni, zanim będzie mógł rozpocząć pierwszą rehabilitację – mówi dr Peter Brucker.

Wielki cel: Oberstdorf 2021

Mimo problemów zdrowotnych i konieczności wycofania się z nadchodzącego sezonu, Andreas Wellinger myśli już o kolejnej wielkiej imprezie, która będzie go motywować w walce z kontuzją kolana – W trakcie mojej kariery pokonałem już wiele niepowodzeń, więc wiem, jak sobie z tym poradzić. Skoncentruję się na rehabilitacji w ciągu najbliższych miesięcy, a potem zacznę przygotowania na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. 

Zobacz również: Andreas Wellinger: “Cieszę się, że mam tak wielu kibiców w Polsce”

Kontuzja Andreasa to także bardzo zła wiadomość dla Stefana Horngachera, który właśnie rozpoczął pierwsze przygotowania jako trener niemieckiej drużyny. – Sytuacja jest bardzo niekorzystna również dla całego zespołu. To będzie ogromne wyzwanie, aby zrekompensować jego nieobecność w nowym sezonie. Życzymy Andreasowi szybkiego powrotu do zdrowia i jesteśmy pewni, że wzmocni nas w sezonie 2020/21 – informuje niemiecki zespół.

fot. Andreas Wellinger || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: fis-ski.com