Andrzej Kozak: “Dziękuję kibicom za liczne przybycie!”

kibice - wywiad z Andrzej Kozak

Obok skoczków i kibiców, kolejną ważną grupą podczas zawodów są działacze, na czele z komitetem organizacyjnym. W Zakopanem grupie tej przewodniczy Andrzej Kozak – prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Jak można ocenić organizację zawodów LGP 2019 w Zakopanem? Działacze FIS mieli jakieś uwagi?
Andrzej Kozak: Tak jak widać, wszystko w jak najlepszym porządku. Wszystko wypadło dobrze. Dyrektor zawodów Walter Hofer nas pochwalił, więc cóż innego ja mogę powiedzieć?

Czy w następnych sezonach możemy spodziewać się organizacji LGP w Zakopanem? Będziemy mieli dwa Polskie weekendy w sezonie letnim?
Jutro mamy spotkanie z naszym partnerem, czyli Solidarnością. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, to zgłosimy do FIS chęć organizacji tego typu zawodów w przyszłym roku. Sami, jako mała organizacja i mały związek, nie damy rady udźwignąć czegoś takiego. Musimy mieć partnera, a mamy w tej chwili dobrego. Myślę, że będziemy z nimi dalej współpracować.

Andrzej Kozak
Andrzej Kozak – prezes TZN

Jak można ocenić frekwencję na zawodach? Była taka jakiej się spodziewaliście?
Tak, szacowaliśmy, że właśnie mniej więcej tyle kibiców będzie na trybunach w trakcie weekendu. To się sprawdziło. Wiadomo, że letnie konkursy nie są tak popularne wśród kibiców, jak zimowe. Myślę jednak, że frekwencja była bardzo dobra. Bardzo dziękuję kibicom, że dopisali.

Co możemy na ten moment powiedzieć o przebudowie kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem? Jak przebiegają prace?
Wszystko idzie zgodnie z założonym planem. Na ten moment nie ma znaczących opóźnień.

Jak wygląda sytuacja z MŚJ w 2021 roku? Zapadły już jakieś wstępne decyzje na temat tego, czy impreza zostanie przeniesiona do Zakopanego?

Na razie żadne decyzje nie zapadały. Sprawy i wstępne decyzje związane z organizacją tej imprezy będziemy rozwiązywać i omawiać jesienią.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia!