Anti Aalto opuści pierwsze konkursy sezonu

antti aalto

Antii Aalto, który kilka dni temu doznał kontuzji kostki, prawdopodobnie nie wystartuje w pierwszych konkursach najbliższego sezonu Pucharu Świata. Dla Finów to ogromna strata.

Aalto jest obecnie najlepszym zawodnikiem fińskich skoków. Po sezonie 2017/2018, w którym najlepszy z Finów, z resztą też Aalto, był na 54. miejscu, kolejna zima okazała się bardziej udana. Aalto wywalczył 288 punktów, co dało 25. lokatę. W sezonie letnim Fin zajął 45. pozycję.

O swojej sytuacji poinformował za pośrednictwem Instagrama. – Dzisiaj doznałem kontuzji kostki podczas rozgrzewki. Teraz muszę skupić się na odpoczynku i wrócić do pełni sił. Jeśli wszystko ułoży się dobrze, to powinienem pojawić się na skoczni za kilka tygodni.

Jak poinformowała strona is.fi, rezonans magnetyczny wykazał zerwanie dwóch kostek.

Wydaje się, że problemy z kostką przeszkodzą fińskiemu zawodnikowi wystartować już w pierwszym konkursie Pucharu Świata 2019/2020. Lekarz wraz z trenerem i fizjoterapeutą zdecydował, że rehabilitacja sportowca rozpocznie się jak najszybciej. Nie powinno to jednak przeszkodzić w utrzymaniu formy, którą zbudował na wkrótce rozpoczynający się zimowy sezon.

Według lekarza nie ma optymizmu co do pierwszych konkursów sezonu, ale wszystko jest możliwe. Zgodnie z naszą wiedzą cały sezon nie jest zagrożony. Kontuzja opóźni raczej jego początek sezonu – mówi trener, Lauri Hakola.

Pierwsze zawody Pucharu Świata 2019/2020 zaplanowano na 23 i 24 listopada w Wiśle. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Kuusamo, gdzie najlepszych skoczków świata przywita Rukatunturi.