Antti Aalto mistrzem Finlandii

Anti Aalto, Oslo 2018

W miniony weekend, na skoczni w Lahti, odbyły się Mistrzostwa Finlandii. Wśród panów najlepiej zaprezentował się Antti Aalto, wśród pań – Susanna Forsstroem.

W niedzielnej rywalizacji mężczyzn najlepiej zaprezentował się Antti Aalto, który o 1,7 pkt wyprzedził Jarkko Määttę. Podium uzupełnił Andreas Alamommo. W czołowej szóstce znaleźli się również Eetu Nousiainen, Niko Kytösaho oraz Kalle Heikkinen. Na starcie zawodów zabrakło najstarszego z Finów – Janne Ahonena. Jego syn – Mico – zakończył rywalizację na 14. lokacie.

Zobacz pełne wyniki konkursu mężczyzn

Zawody kobiet rozegrane zostały na skoczni normalnej. Na starcie pojawiły się jedynie 3 zawodniczki. Najlepiej zaprezentowała się Susanna Forsstroem. Za jej plecami znalazły się Julia Tervahartiala oraz Jenny Rautionaho.

Zobacz pełne wyniki konkursu kobiet

W rywalizacji drużyn, najwięcej punktów zdobyła ekipa Puijon Hiihtoseura w składzie: Eetu Nousiainen, Henri Kavilo, Jesse Paakkonen, Ilka Herola. Kolejne miejsca przypadły Ounasvaaran Hiihtoseura (Andreas Alamommo, Olli Salmela, Wille Karhumaa, Waltteri Karhumaa) oraz Lahden Hiihtoseura (Niko Kytosaho, Mico Ahonen, Arttu Pohjola, Frans Taehkaevuori).

Zobacz pełne wyniki konkursu drużynowego

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl