Zmiany w austriackich sztabach szkoleniowych

W austriackim sztabie szkoleniowym pojawią się nowe twarze. Po odejściu Floriana Liegla i Floriana Schabereitera nie ma już śladu. Nowymi asystentami Andreasa Feldera zostaną Harald Diess i Robert Treittinger. 

Zarówno Diess, jak i Treittinger to trenerzy, którzy mieli już do czynienia ze sportowcami. Pierwszy w zawodach PŚ wystartował tylko raz, lecz od 2005 roku prowadził zawodników z klubu Salzburg-Rif.

Nieco bogatszą karierą może pochwalić się Robert Treittinger. Co prawda w PŚ również zaprezentował się raz, lecz w latach 2014-2018 był asystentem trenera reprezentacji Francji w skokach narciarskich. Oprócz tego, od 2006-2010 pełnił rolę głównego trenera reprezentacji Austrii w kombinacji norweskiej.

Do zmian dochodzi również w żeńskiej kadrze. Obowiązki asystenta przejmie Romoed Moroder, który w ostatnim czasie współpracował z kadrą Włoch. Tym samym z drużyną austriackich skoczkiń pożegna się dotychczasowy pomocnik Haralda Rodlauera – Stefan Kaiser.

W Seefeld skoczkinie z Austrii sięgnęły po srebrny medal w konkursie drużynowym pań na MŚ. Brąz wywalczyła z kolei Daniela Iraschko-Stolz, która w zmaganiach indywidualnych uległa jedynie Katharinie Althaus z Niemiec i Maren Lundy z Norwegii.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl