Austriaccy skoczkowie wrócili z obozu na Cyprze

Philipp Aschenwald

Austriaccy skoczkowie wrócili z krótkiego zgrupowania na Cyprze. W zajęciach uczestniczyli Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Daniel Huber i Jan Hörl. 

Krótkie zgrupowanie części austriackiej kadry skoczków obejmowało grę w tenisa, piłkę nożną, siatkówkę plażową, futbol amerykański oraz zajęcia na siłowni i fizjoterapię. Sztabowi szkoleniowemu zależało głównie na tym, aby zawodnicy złapali świeżą energię i naładowali akumulatory przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem zimowym. Skoczkowie zgodnie podkreślali, że był to doskonały czas na integrację zespołu. Ostatnie przedsezonowe szlify czekają reprezentantów Austrii w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku. Inauguracyjny konkurs nowego sezonu Pucharu Świata odbędzie się w Wiśle 23 listopada.

Przez większość dni trenowaliśmy rankiem, więc po południu mieliśmy czas na indywidualną regenerację. Czymś nowym była dla nas gra w futbol amerykański w ramach treningów szybkościowych – powiedział Daniel Huber o innowacyjnej formie treningu.

Trener austriackiej kadry, Andreas Felder, wybrał już skład na pierwsze zawody sezonu 2019/2020. Do Polski przyjadą Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft oraz Gregor Schlierenzauer.