Austriacka federacja zachwycona wynikami kobiet: prezentują lepsze wyniki od mężczyzn

Sara Marita Kramer

W indywidualnych zmaganiach Pucharu Świata 2020/2021 austriaccy skoczkowie ani razu nie zdołali odnieść konkursowego zwycięstwa. Zdecydowanie lepiej idzie paniom. W Ramsau pucharowe zmagania wygrała Marita Kramer.

Dla Austriaczki był to drugi w karierze triumf w zawodach Pucharu Świata. – To niesamowite. Po to trenujesz i stawiasz sobie cele. Wiedziałam, że moje skoki są stabilne i to dodało mi pewności – mówiła Kramer.

Dobry wynik zanotowała też Daniela Iraschko-Stolz, która uplasowała się na 6. lokacie. – Mam teraz kilka dni na trening, a potem wrócę na optymalne tory. Niemniej jednak bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Dodaje pewności, mimo że skoki nie są jeszcze aż tak dobre – zauważa 37-latka.

Pod koniec pierwszej dziesiątki uplasowała się też Chiara Hoelzl. Radości z formy swoich podopiecznych nie krył trener austriackiej reprezentacji, Harald Rodlauer. – Zespół wykonał świetną robotę. Zwycięstwo to sukces. Jesteśmy na początku sezonu i cieszymy się, że tak to wyszło – cieszy się szkoleniowiec. – Trzy panie w pierwszej dziesiątce to imponujące – dodał dyrektor sportowy austriackiej drużyny, Mario Stecher.