Austriacy oceniają weekend w Kuusamo

Pucharu Kontynentalnego

Po weekendzie w Kuusamo, Austriacy zajmują czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Jak wypadli na Rukatunturi?

– Posuwamy się powoli do przodu, jednak widać, że zespół nie jest stabilny. Jedni awansują, drudzy spadają. Cieszę się, że Stefan Kraft pokazał, że jest w stanie wykonać dobry skok. Forma niektórych spadła, ale jest to normalny proces, jeśli nie wszystko jest w stu procentach poprawne – powiedział szkoleniowiec Andreas Felder. 

W sobotnim, jednoseryjnym konkursie w Ruce, wśród Austriaków najlepiej zaprezentował się Gregor Schlierenzauer. Zajął dwunastą lokatę. Dwa oczka niżej uplasował się Daniel Huber. W trzeciej dziesiątce rywalizację zakończyli Manuel Fettner (22.) oraz Stefan Kraft (26.). Punktów nie zdołali zdobyć Philipp Aschenwald (42.), Clemens Aigner (44.) oraz najsłabszy w drużynie Michael Hayboeck (55.) 

Stefan Kraft klasę pokazał dzień później. Skok na 135,5 metra pozwolił mu zwyciężyć w kwalifikacjach. W konkursie, po raz pierwszy w tym sezonie zajął miejsce w TOP10 – był dziesiąty. W drugiej próbie zdołał dolecieć do 139. metra – W niedzielę widać było mój progres. Nie wszystko udało się w pierwszym skoku, ale drugi był już naprawdę w porządku, ponieważ byłem w stanie odzyskać pewność siebie. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Niżnym Tagile – powiedział po weekendzie w Ruce Stefan Kraft.

W niedzielnym konkursie, kolejnym z Austriaków był Manuel Fettner (15.). – Mam mieszane uczucia po weekendzie w Ruce. Z jednej strony cieszę się, bo ciągle osiągam lepsze wyniki. Z drugiej, wiem, że muszę poczynić dużo większe kroki, by osiągać lepsze rezultaty. Na razie muszę być zadowolony i dalej cierpliwie pracować – przyznał Manuel Fettner.

Po dwóch pucharowych weekendach, najlepszy z Austriaków – Stefan Kraft – zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej. W Ruce i Wiśle punkty zdobyło jeszcze pięciu – Daniel Huber (22.), Manuel Fettner (23.), Gregor Schlierenzauer (25.), Philipp Aschenwald (30.) oraz Clemens Aigner (37.).

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.oesv.at