Austriacy po konkursach w Wiśle: “Nie wszystko dobrze się ułożyło”

Daniel Huber, Wisła 2017

W sobotnim, pierwszym konkursie drużynowym sezonu, Austriacy zajęli trzecie miejsce. W niedzielnej rywalizacji indywidualnej, najlepszy z nich – Daniel Huber – zajął osiemnastą lokatę. Jak oceniają występ w Wiśle?

W trakcie piątkowych kwalifikacji, najlepiej zaprezentował się Daniel Huber, który zakończył zmagania na szóstej lokacie. Do zawodów zakwalifikowali się również: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Clemens Aigner, Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Kraft. Na sześćdziesiątym miejscu serię eliminacyjną zakończył siódmy z kadry Austrii – Philipp Aschenwald.

Zespół Andreasa Feldera w składzie: Daniel Huber, Michael Hayboeck, Clemens Aigner, Stefan Kraft bardzo dobrze spisał się w sobotniej rywalizacji drużyn. Na obiekcie im. Adama Małysza zajęli trzecią lokatę. Najlepiej zaprezentował się Daniel Huber, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej uplasował się na siódmym miejscu. W niedzielę, Austriacy wypadli dużo gorzej. Ponownie najlepszy Daniel Huber zajął dopiero osiemnastą pozycję. Stefan Kraft był 22, Clemens Aigner 24, a Manuel Fettner 27. Do drugiej serii nie awansowali Michael Hayboeck (32. miejsce) oraz Gregor Schlierenzauer (48. miejsce).

Jak wynika z wypowiedzi Andreasa Feldera, Austriacy nie są w pełni zadowoleni z inauguracyjnego weekendu w Wiśle. – Musimy jasno powiedzieć, że nie wszystkie sprawy układały się dobrze. W konkursie drużynowym widzieliśmy, że wciąż jesteśmy trochę poniżej maksymalnej dyspozycji, wciąż są pewne rezerwy. Nie jest też tak, że nie jesteśmy zadowoleni z osiągnięć Daniela Hubera, Clemensa Aignera i Stefana Krafta. W ich występie można zauważyć wiele pozytywnych aspektów – przyznał austriacki szkoleniowiec.

Nadzieję na lepszy występ w Finlandii ma Daniel Huber – Musimy analizować, dlaczego miałem pewne zawirowania w locie. Musimy nadążyć za resztą stawki. Musimy poprawić drobne rzeczy. Nasze skoki w Kuusamo mogą wyglądać zupełnie inaczej.

źródło: www.oesv.at
fot.: Anna Nagel || www.skijumper.pl