Beskidy Tour. Aschenwald zwycięża podczas LPK w Wiśle. Zniszczoł drugi!

Skocznia imienia Adama Małysza okazała się szczęśliwa dla Philippa Aschenwalda, który zwyciężył podczas konkursu LPK w Wiśle. Dzisiejsze podium uzupełnili Aleksander Zniszczoł i Zak Mogel. W rywalizacji punktowało 5 Biało-Czerwonych.

Konkurs rozpoczęto z 19 platformy startowej. W pierwszej rundzie sobotniej rywalizacji najlepiej zaprezentował się Philipp Aschenwald, który wylądował na 130,5 metra. Czołową trójkę uzupełnili Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch. Pozostali reprezentanci Polski zajęli następujące lokaty:

• Bartosz Czyż – 43. miejsce
  • Andrzej Stękała – 29. miejsce
  • Paweł Wąsek – 11. miejsce
  • Przemysław Kantyka – 7. miejsce

Ostatecznie, najrówniejszą formę w dzisiejszym konkursie zaprezentował ponownie Philipp Aschenwald, który o 11,9 punkta wyprzedził Aleksandra Zniszczoła. Podium dzisiejszych zawodów uzupełnił Zak Mogel. Do najlepszej szóstki zdołali również doskoczyć Jaka Hvala, Philipp Raimund oraz Fabian Seidl. Biało-Czerwoni zajęli następujące pozycje:

• Andrzej Stękała – 27. lokata
  • Paweł Wąsek – 12. lokata
  • Tomasz Pilch – 8. lokata
  • Przemysław Kantyka – 7. lokata

Finał turnieju Beskidy Tour już jutro o 14:00! Areną zmagań będzie obiekt położony w czeskim Frenštácie pod Radhoštěm. W ubiegłym roku to właśnie tam Klemens Murańka zbierał laury za zwycięstwo w Pucharze Beskidów. Czy w tej edycji turnieju, któryś z Biało-Czerwonych powtórzy jego sukces?