Bezkonkurencyjni Norwegowie na skoczni w Ruce! Polacy na szóstym miejscu

Niesamowici Norwegowie, wyjątkowo sprawiedliwe warunki i zły krok Piotra Żyły. Tak jednym zdaniem podsumować możemy sobotnie zmagania na skoczni w Ruce.

Chociaż po pierwszej serii zajmowali siódmą pozycję, to dokonali praktycznie niemożliwego. Tak określić możemy postawę Biało-Czerwonych w pierwszej serii dzisiejszego konkursu drużynowego na Rukatunturi. Podopieczni Stefana Horngachera w trójkę (!!!) zdobyli 414,2 pkt i pokonali reprezentacje Rosji, Włoch, Finlandii, Czech oraz Kazachstanu. Awans do finałowej serii wywalczyli: Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch. Za zbyt długi kombinezon na wysokości kroku zdyskwalifikowany został Piotr Żyła. “Wiewiór” zrehabilitował się i uzyskał możliwość wystąpienia w drugiej serii. Po pierwszych czterech skokach prowadzili Norwegowie, z przewagą 25,9 pkt nad reprezentacją Niemiec.

W finałowej serii, Piotr Żyła, choć trochę zrehabilitował się i wylądował na 132. metrze. Biało-Czerwoni poprawili swoją pozycję i zakończyli dzisiejszą rywalizację na 6. lokacie. Zwyciężyła reprezentacja Norwegii w składzie: Robert JohanssonAnders FannemelDaniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang. Podium uzupełniły reprezentacje Niemiec oraz Japonii.

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu drużynowego!

Konkurs indywidualny na skoczni w Ruce już jutro! Początek pierwszej serii o 15:00. Kibicujmy Biało-Czerwonym!