Bitwa na rekordy w Vikersund! Polacy na podium

Przekorny wiatr, bitwa na rekordy i Polacy wśród pierwszoplanowych aktorów. Trudno sobie wyobrazić, że tyle może się wydarzyć w trakcie jednego konkursu!

W trakcie piątego konkursu drużynowego w sezonie, Polacy piąty raz stanęli na podium. I to w jakim stylu! Piotr Żyła, po fenomenalnym locie na 245,5 metra, ustanowił nowy rekord Polski! Nowe rekordy życiowe ustanowili także Maciej Kot (244,5 metra) oraz Kamil Stoch (243 metry). Dwa przyzwoite skoki oddał również Dawid Kubacki. Niesamowite próby podopiecznych Stefana Horngachera pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca na podium dzisiejszego konkursu.

Podczas dzisiejszego konkursu triumfowali Norwedzy, z fantastycznym Robertem Johanssonem na czele. Skandynawski “Wąsacz”, podczas pierwszej serii zawodów, ustanowił nowy rekord świata – 252 metry. Po kilkunastu minutach zdetronizował go Austriak Stefan Kraft, który wylądował na 253,5 metra. Podopieczni Heinza Kuttina zakończyli rywalizację na najniższym stopniu podium.

Dzisiejsza rywalizacja w Vikersund przyniosła wiele zmian w klasyfikacjach obecnego sezonu. Najważniejszą informacją dla nas jest fakt, że Polacy umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów. Nad drugą Austrią posiadamy 238 punktów przewagi, natomiast nad reprezentacją Niemiec 367 punktów.

Po świetnych skokach, Andreas Wellinger utrzymał prowadzenie w klasyfikacji Raw Air. Stefan Kraft odrobił część punktów i do Niemca traci jedynie 6,2 punktu. Na trzecie miejsce awansował Kamil Stoch (73,5 punktu straty do lidera), który o 0,3 punktu wyprzeda Andreasa Stjernena. Miejsca pozostałych Polaków:

8. Maciej Kot

15. Piotr Żyła

19. Dawid Kubacki

56. Jan Ziobro

63. Klemens Murańka

77. Stefan Hula

Finał Raw Air już jutro o 14:15 w Vikersund. Skoczkowie, w trakcie rywalizacji indywidualnej, powalczą o punkty Pucharu Świata. Czy również jutro czekają nas nieprawdopodobne emocje?