Blue Bird w Niżnym Tagile: Marita Kramer najlepsza w obu konkursach

Marita Kramer

Marita Kramer okazała się najlepsza w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Na podium stanęły także Sara Takanashi oraz Nika Kriznar. Polki nie wystartowały z powodu wykrycia koronawirusa w polskiej kadrze.

Marita Kramer po skoku na odległość 96,5 metra prowadziła już na półmetku rywalizacji. Tuż za nią plasowała się Chiara Hoelzl, która po skoku na 93,5 metra traciła do swojej rodaczki 5,3 punktu. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmowała Słowenka Nika Kriznar, która uzyskała w swojej próbie 94 metry. Za podium po skoku na 94,5 metra plasowała się Japonka Sara Takanashi, która do trzeciej Słowenki traciła przed finałową serią 1,5 punktu. Zwyciężczyni kwalifikacji Daniela Irashko-Stolz po skoku na 79 metrów zajmowała dopiero 29. lokatę.

W drugiej rundzie ponownie najlepsza okazała się Marita Kramer. Austriaczka skoczyła 96 metrów i o 8 punktów wyprzedziła drugą Sarę Takanashi, która w finale uzyskała 95,5 metra. Trzecie miejsce zajęła Nika Kriznar, która wylądowała na 94 metrze. Tuż za podium uplasowała się Silje Opseth, która do Słowenki straciła 2,2 punktu. Będąca na drugim miejscu po pierwszej serii Chiara Hoelzl skoczyła 89,5 metra i spadła na piątą lokatę. Czołową dziesiątkę uzupełniły Nozomi Maruyama, Thea Minyan Bjoerseth, Yuki Ito, Katharina Althaus oraz Irina Avvakumova.

Drugiego dnia zmagań Kramer ponownie zwyciężyła skacząc po 97,5 i 94,5 metra. Tym razem tuż za nią uplasowała się Nika Kriznar, która wróciła na pozycję liderki PŚ. Czołową trójkę uzupełniła Japonka – Sara Takanashi.

Na zdjęciu: Marita Kramer