Brytyjczycy wystąpią na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal [SKŁADY]

Oberwiesenthal

Poznaliśmy składy kolejnych reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów 2020. Miejscem walki o medale będzie niemieckie Oberwiesenthal. 

Udział w rywalizacji zapowiedziała reprezentacja Wielkiej Brytanii, w składzie której znajduje się Manon Coper. To pierwsza w historii Brytyjka, która wzięła udział w konkursie rozgrywanym w ramach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Podczas tegorocznych zawodów Lozannie sklasyfikowano ją na 19. miejscu. Szesnastolatce towarzyszyć będzie Sam Bolton.

Na Fichtelbergschanzen wystartują też Francuzi, u których prym będą wieść panie – Josephine Pagnier i Lucile Morat, które uczestniczyły w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Seefeld. W składzie francuskiej reprezentacji znajdują się też: Mathis Contamine, Valentin Foubert, Jonathan Learoyd oraz Enzo Milesi.

Z punktu widzenia kibiców jednym z ciekawszych jest skład zaprezentowany przez Norwegów. W ubiegłym roku drużyna męska w składzie Fredrik Villumstad, Anders Ladehaug, Sander Vossan Eriksen i Thomas Aasen Markeng wywalczyła w Lahti srebrny medal. Teraz szansę na obronę tytułu wicemistrza świata otrzymał tylko Eriksen, którego wspierać będą Bendik Jakobsen Heggli, Ole Kristian Baarset, Jens Gaarder i Jo Romme Mellingsaeter. W ekipie kobiet znalazły się: Karoline Bjerke Skatvedt, Eirin Maria Kvandal, Nora Midtsuntad, Heidi Dyhre Traaserud oraz 4. w klasyfikacji łącznej Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 – Thea Minyan Bjorseth.

Szansę na dobry wynik w Oberwiesenthal może mieć Czeszka – Klara Ulrichova, która na znajdującej się w tej miejscowości skoczni zajęła podczas grudniowych konkursów FIS Cup dwa drugie miejsca. Oprócz niej w Niemczech pojawią się: Benedikt Holub, Sebastian Kellermann, Radek Rydl, Radek Selcer, Jakub Sikola, Anna Cerna, Veronika Jencova, Stepanka Ptackova i Karolina Sadvarova.

Start na tegorocznym czempionacie przewidzieli też Ukraińcy, którzy do Niemiec pojadą w składzie, który reprezentował ich na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie. Tym samym będziemy mogli podziwiać skoki Antona Korcuka, Jurija Yanyuka, Tatiany Pilipcuk i Vitaliny Gerasimuk.

Skoczkowie i zawodniczki przystąpią do rywalizacji o medale indywidualne w najbliższy czwartek.