Clemens Aigner wygrywa w Sapporo

W japońskim Sapporo rozegrano zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W piątkowym konkursie na Okurayamie najlepiej zaprezentował się Clemens Aigner. Tuż za nim znaleźli się Andreas Wank i Nejc Dezman. 

Na liście startowej pojawiło się 36 zawodników. Na skoczni Okurayama (K-123, HS-137) nie pojawili się Czesi: Lukas Hlava oraz Tomas Vancura, a dyskwalifikację z powodu nieprzepisowego sprzętu otrzymał Fin Eetu Merilaeinen. W Saporro nie startowali Polacy.

Rywalizacja rozpoczęła się z 10. belki. Po pierwszej serii prowadził Austriak – Clemens Aigner. 26-latek skoczył 132,5 m, przy wietrze 1.25 m/s pod narty. Tuż za nim znalazł się Robin Pedersen, który przekroczył rozmiar skoczni (138 m), jednak oddał skok w zdecydowanie bardziej korzystnych warunkach (2.92 m/s) i Andraz Pograjc (133,5 m).

Do drugiej serii nie zakwalifikowali się jedynie Decker Dean, Nigel Lauchlan oraz Seou Choi. Znakomity skok w drugiej części oddali: Clemens Leitner (22. po pierwszej serii) i Bor Pavlovcić (19. po pierwszej serii). Obaj lądowali poza rozmiarem skoczni (139,5 i 141 m). Bardzo korzystne warunki wietrzne spowodowały, że awansowali tylko o kilka miejsc (Leitner na 15., a Pavlović na 10. miejsce). Ostatecznie najlepiej zaprezentował się Clemens Aigner (127,5 m). Na kolejnych miejscach znaleźli się Andreas Wank (134 m) i Nejc Dezman (134,5 m).

Wyniki piątkowego konkursu w Sapporo

W zawodach w Sapporo Andrew Urlaub ze Stanów Zjednoczonych (29. miejsce) otrzymał dwuletnie prawo startu w konkursach Pucharu Świata.

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego na Okurayamie odbędzie się już jutro (sobota)! Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 5:30 (czasu polskiego).

fot. Nigel Lauchlan (Anna Nagel || SkiJumper.pl)