LPK Frenstat: Joakim Aune wygrał, Murańka był trzeci

Klemens Murańka

Joakim Aune wygrał pierwszy konkurs LPK we Frenstacie pod Radhostem. Na podium stanęli także Rok Justin i Klemens Murańka. W drugiej serii rywalizowało 4 Polaków. 

Joakim Aune prowadził po pierwszej serii konkursowej LPK we Frenstacie pod Radhostem. W czołowej trójce plasowali się również ex aquo Klemens Murańka i Rok Justin.

Tuż za czołową trójką znaleźli się Filip Sakala, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Na kolejnych miejscach uplasowali się Masamitsu Ito, Claudio Moerth, Markus Schiffner i Kacper Juroszek. Dużo słabiej zaprezentował się Tomasz Pilch. Członek kadry B uplasował się na 49. miejscu i zakończył udział w zawodach na pierwszej serii.

Wyniki pierwszej serii konkursu COC we Frenstacie pod Radhostem

Ostatecznie Aune zwyciężył w zawodach z minimalną przewagą. Nad drugim Justinem miał 0,3 pkt, a nad trzecim Murańką 0,8 pkt. Tuż za podium uplasowali się Filip Sakala, Andrzej Stękała i Markus Schiffner. W Top10 konkurs zakończyli również Matthew Soukup, Masamitsu Ito, Claudio Moerth i Gregor Deschwanden. Na 11. miejscu znalazł się trzeci z Polaków – Kacper Juroszek. W drugiej serii za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Paweł Wąsek.

Wyniki końcowe konkursu COC we Frenstacie pod Radhostem