COC Notodden: Kinga Rajda druga w treningu!

Kinga Rajda

Kinga Rajda zajęła drugie miejsce w obu seriach treningowych przed konkursem Pucharu Kontynentalnego pań w Notodden (HS-98). Pierwszy trening wygrała Guylim Park, a drugi  Thea Bjoerseth. W czołówce znalazły się także Joanna Szwab i Anna Twardosz.

W pierwszym treningu Guylim Park wylądowała na 87,5 m. Kinga Rajda uzyskała odległość o 3 metry krótszą. Na trzecim miejscu uplasowała się Lucile Morat.

Dobrze spisały się również Joanna Szwab i Anna Twardosz. Szwab zajęła 8. miejsce (79,5 m), a Twardosz zakończyła trening na 11. lokacie (78 m). Nieco słabiej zaprezentowały się Nicole Konderla (40. lokata) i Wiktoria Przybyła (43. lokata).

W drugiej serii treningowej Thea Bjoerseth wyprzedziła Kingę Rajdę oraz Sophie Sorschag. Joanna Szwab była 8., Anna Twardosz 17., Wiktoria Przybyła 30., a Nicole Konderla 36.

Na dzisiaj w Notodden zaplanowano jeszcze treningi mężczyzn przed konkursem FIS Cup. Skoczkinie wrócą do rywalizacji o punkty w piątek. Pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego zaplanowano na godzinę 19.15.