Constantin Schmid: “Loty narciarskie są dla mnie ciągle czymś nowym”

Constantin Schmid

Constantin Schmid ma za sobą udany sezon. Zdobył dwa medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów oraz regularnie występuje w zawodach Pucharu Świata.

Czy trudno było wywalczyć miejsce w niemieckiej drużynie na turniej Raw Air? Czy Constantin Schmid wystąpi w Trondheim i Vikersund? Jak ocenia mijający sezon?

Przed Tobą ostatnie występy w sezonie. Ocenisz go na plus?

Czuję się bardzo dobrze. Nie spodziewałem się takich wyników. Jestem z nich naprawdę zadowolony.

Częste występy w Pucharze Świata były Twoim celem na sezon 2018/2019?

Lato nie było dla mnie zbyt udane, więc nie oczekiwałem zbyt wiele przed zimą. Wszystko potoczyło się bardzo dobrze i ostatecznie zdobyłem sporo punktów. Mogę powiedzieć, że wszystko jest w porządku.

Z czego jesteś bardziej zadowolony – Mistrzostw Świata Juniorów, czy Pucharu Świata?

Nie chciałbym tego ze sobą łączyć. Występ na Mistrzostwach Świata Juniorów zawsze jest czymś przyjemnym. W tym roku, wystąpiłem na nich po raz ostatni. Razem z drużyną wywalczyliśmy złoty medal, z czego się niezwykle cieszymy. Pojawienie się na zawodach Pucharu Świata zawsze jest fajne. Na skocznię przychodzi wielu kibiców, którzy nas dopingują. To jest bardzo miłe.

Zobaczymy Cię w dalszej części Raw Air – w Trondheim i Vikersund?

Nie wiem, czy pojawię się w Vikersund. Loty narciarskie są dla mnie ciągle czymś nowym. Skocznia w Trondheim to obiekt, który naprawdę polubiłem, gdy byłem na niej po raz ostatni. Mam nadzieję, że dobrze się na niej zaprezentuję.

Trudno było dostać się do niemieckiego składu na Raw Air?

Już na początku sezonu pojawiło się wielu zawodników, którzy oddawali naprawdę dobre skoki. Zdołałem dobrze zaprezentować się podczas Turnieju Czterech Skoczni i od tamtej pory występowałem w zawodach dość regularnie.

Który moment tego sezonu będziesz wspominał najchętniej?

Myślę, że złoty medal z Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Jak już powiedziałem, to był mój ostatni występ w tym wydarzeniu. Ten tytuł, dobrze podsumowuje karierę juniorską w moim wykonaniu.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

Constantin Schmid zakończył zmagania w Lillehammer na 28. lokacie. W klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air jest 22.

fot. Constantin Schmid || Emil Bogumił, www.skijumper.pl