Daniel Andre Tande najbliżej Mistrzostwa Świata w Lotach po dwóch seriach konkursowych!

Daniel Andre Tande, Oslo 2018

Daniel Andre Tande zajmuje pierwsze miejsce w walce o złoty medal Mistrzostw Świata w Lotach po dwóch skokach. Za jego plecami znajdują się Richard Freitag oraz najlepszy z Polaków – Kamil Stoch.

Dzisiejszy maraton ze skokami narciarskimi wystartował o 14:30. Wówczas rozpoczęły się kwalifikacje do pierwszej serii konkursowej, które nie odbyły się wczoraj, z powodu silnych podmuchów wiatru. Polskę reprezentowali Kamil StochStefan Hula, Piotr ŻyłaDawid Kubacki. Decyzją Stefana Horngachera, Maciej Kot nie wystąpił w serii eliminacyjnej. Belkę zmieniano kilkukrotnie: od 21. do 17. platformy startowej. W serii kwalifikacyjnej najlepiej zaprezentował się Daniel Andre Tande, który lądował na 238,5. metrze i o 0,5 metra pobił rekord mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Kolejne miejsce zajął Kamil Stoch (232 metry). Do konkursu zakwalifikował się komplet podopiecznych Stefana Horngachera.

Punktualnie o 16:00 rozpoczęły się zawody wyjątkowe. Wyjątkowe, bo mogliśmy oglądać dalekie loty. Wyjątkowe, bo zawierające cztery, a nie dwie serie konkursowe. Po pierwszym skoku w rywalizacji o Mistrzostwo Świata w Lotach prowadził Daniel Andre Tande, który minimalnie wyprzedzał Richarda Freitaga oraz Kamila Stocha. W “20” zameldował się komplet Biało-Czerwonych.

Po dwóch skokach, Daniel Andre Tande zajmuje pierwsze miejsce w walce o złoty medal Mistrzostw Świata w Lotach. Za jego plecami znajdują się Richard Freitag oraz najlepszy z Polaków – Kamil Stoch. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zajmują następujące pozycje:

  • Dawid Kubacki – 10. lokata
  • Stefan Hula – 14. lokata
  • Piotr Żyła – 20. lokata

Zobacz pełne wyniki dwóch serii Mistrzostw Świata w Lotach

Ciąg dalszy rywalizacji o Czempionat w Lotach Narciarskich już jutro. W trzeciej oraz czwartej serii wystąpi najlepsza “30” pierwszej części zawodów. Początek rywalizacji o 16:00!