Daniel Andre Tande triumfuje w Oslo. Stoch utrzymuje fotel lidera Raw Air

Podium konkursu indywidualnego, Oslo 2018

Daniel Andre Tande odniósł zwycięstwo podczas rywalizacji indywidualnej na Holmenkollbakken. Pozostałe miejsca na podium dzisiejszych zawodów zajęli Stefan Kraft oraz Michael Hayboeck.

Kamil Stoch przewodził stawce po pierwszym skoku. Wylądował wówczas na 138. metrze. Nad drugim Stefanem Kraftem uzyskał 5,4 punktów przewagi. Kolejne miejsca zajmowali Michael Hayboeck, Tilen Bartol i Robert Johansson. W pierwszej serii zobaczyliśmy pięciu Biało-Czerwonych. Do kolejnej nie awansował Stefan Hula, który zakończył rywalizację na 42. lokacie.

Kolejny skok Kamila Stocha był zdecydowanie gorszy. Polak poszybował na 119. metr i zajął 6. lokatę. W rywalizacji zwyciężył Daniel Andre Tande. Podium uzupełnili Stefan Kraft oraz Michael Hayboeck. Podczas dzisiejszej rywalizacji punktowali rownież pozostali podopieczni Stefana Horngachera:

  • Dawid Kubacki – 26. miejsce
  • Jakub Wolny – 22. miejsce
  • Piotr Żyła – 19. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu

Tradycyjnie już, Kamil Stoch rozpalił nasze nadzieje na zwycięstwo podczas dzisiejszej serii próbnej. Lądował wówczas na 136. metrze. Jego najgroźniejsi rywale zajęli miejsca poza czołową “3”. Ostatniego dnia rywalizacji na Holmenkollbakken, zawodników nie rozpieszczała pogoda. Sprawdziły się prognozy mówiące o opadach śniegu i zwiększonej prędkości wiatru. Już podczas serii próbnej zawodnicy skakali z różnych platform startowych. Ponadto, rekompensaty za wiatr wahały się w granicach 10 punktów.

Już jutro o 17:30 kolejna odsłona Raw Air. Na skoczni w Lillehammer odbędzie się prolog, przed wtorkowymi zawodami, które zaplanowano na 17:00.