Daniel Huber triumfuje w Hinzenbach

Daniel Huber

D. Huber zajął pierwsze miejsce podczas niedzielnego konkursu LGP w Hinzenbach. Podium uzupełnili K. Peier i K. Geiger. W konkursie punktowało 6 Polaków.

W serii próbnej, poprzedzającej zmagania, najlepiej zaprezentował się Richard Freitag, który o dwa metry pokonał rozmiar skoczni. Niemiec wylądował na 92. metrze. Za jego plecami uplasowali się Daniel Huber oraz Stephan Leyhe, którzy skoczyli 88. metrów. Wśród Biało-Czerwonych , najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki (4. miejsce), a najgorzej Kamil Stoch (40. miejsce).

W niedzielnym konkursie w Hinzenbach, najlepiej zaprezentował się Daniel Huber. Nad drugim Killianem Peierem miał 8 punktów przewagi. Podium uzupełnił Karl Geiger. W czołowej szóstce znaleźli się również Jewgienij Klimow, Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Hula.

Wśród podopiecznych Stefana Horngachera, najlepiej zaprezentował się Stefan Hula, który zajął szóste miejsce. Pozostali Polacy uplasowali się na następujących lokatach:

  • Kamil Stoch – 22. miejsce
  • Piotr Żyła – 12. miejsce
  • Dawid Kubacki – 10. miejsce
  • Jakub Wolny- 27. miejsce
  • Maciej Kot – 15. miejsce

Weekend w Hinzenbach był przedostatnim przystankiem w tegorocznej edycji LGP. Wysoka pozycja Jewgienija Klimowa (4), pozwoliła mu zapewnić zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Zakończenie sezonu odbędzie się w najbliższą środę w Klingnethal. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 14:15.