Daniel Moroder: “Marzy nam się udział w drużynówce na MŚ w Oberstdorfie” 

Reprezentacja Włoch nie marnuje czasu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Pomaga im w tym m.in. były trener Austriaków – Andreas Felder. Ostatnio zawodnicy próbowali swoich sił w Sztokholmie, Villach i Planicy. O szczegółach treningów i najbliższych celach opowiedział nam Daniel Moroder – 18-letni reprezentant kadry B.

W minionym tygodniu zawodnicy żeńskiej i męskiej reprezentacji Włoch pojechali do Szwecji, by spróbować swoich sił w tunelu aerodynamicznym. W Sztokholmie trenowała już wcześniej m.in. kadra Austrii oraz Norwegii. Szkolenia w tego typu miejscach pozwalają przede wszystkim na wyćwiczenie i poprawienie techniki lotu. 

– Tunel bardzo mi pomógł w poprawie mojej sylwetki w locie. Nauczyłem się, jak trzymać narty w lepszej pozycji, niż przed przybyciem do Sztokholmu. To sprawiło mi więcej frajdy, niż myślałem – mówi Daniel Moroder.

W przygotowaniach do nadchodzącego sezonu kadrę Włoch wspiera Andreas Felder, były szkoleniowiec reprezentacji Austrii. Trener, który doprowadził Stefana Krafta do zdobycia drugiej Kryształowej Kuli, postanowił zrezygnować z dalszej współpracy z powodów rodzinnych – 58-latek został niedawno ojcem. Teraz będzie pełnił funkcję konsultanta zarówno dla męskiej jak i żeńskiej reprezentacji.

– Moje pierwsze wrażenia na temat współpracy z Andreasem Felderem są naprawdę pozytywne. Wspiera głównie trenera kobiet, więc nie zawsze mamy możliwość wspólnych treningów. Jednak daje nam, chłopakom, naprawdę dobre porady na temat skoków i wszystkich innych metod szkoleniowych. Bardzo się cieszę, że możemy z nim współpracować – opowiada Daniel Moroder. 

18-latek jeszcze nie tak dawno występował z drużyną na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Teraz jako cel stawia sobie Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. 

– Przede wszystkim chciałbym w tym wszystim mieć jak najwięcej frajdy. Oczywiście chcę zdobyć więcej punktów w Pucharze Kontynentalnym, na czym skupiałem się już w poprzednim sezonie. Moim celem jest rywalizacja na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Byłoby wspaniale dla włoskiej drużyny, gdybyśmy sprowadzili tam czterech zawodników, by wziąć udział w rywalizacji drużynowej (jeżeli będziemy w dobrej formie, aby konkurować z innymi narodami). Cel ten jest jeszcze daleki, ale dzięki ciężkiej pracy jestem pewien, że dam radę. 

Włosi ze Sztokholmu udali się na treningi do Villach i Planicy. Obecnie zbierają siły, by w następny piątek powrócić do Słowenii. 

 

Źródło: własne