Dawid Kubacki letnim mistrzem Polski!

Kubacki i Stoch

Dawid Kubacki mistrzem Polski! Nowotarżanin pokonał Piotra Żyłę i Kamila Stocha w zawodach o letnie mistrzostwo Polski w Zakopanem.

Dawid Kubacki wygrał konkurs Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi (HS140). Mistrz Polski oddał skoki na odległość 135,5 i 136,5 m. Drugi był Piotr Żyła (133 i 136,5 m). Brązowy medal zdobył Kamil Stoch (130 i 134,5 m). Dla Dawida Kubackiego jest to czwarty tytuł mistrza Polski w karierze!

Tuż za podium znaleźli się Stefan Hula (130 i 132,5 m) i Jakub Wolny (126,5 i 136,5 m). Szóste miejsce zajął Klemens Murańka (128,5 i 131,5 m), który wraca do formy po przerwie związanej z problemami z wzrokiem. Poniżej oczekiwań na skoczni w Zakopanem spisał się obrońca tytułu Maciej Kot (7 miejsce, 123 i 131,5 m). Na ósmej pozycji ex aquo zawody ukończyli Tomasz Pilch (126 i 130,5 m) i Aleksander Zniszczoł (125,5 i 133,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnił Przemysław Kantyka (123 i 130,5 m).

Paweł Wąsek (125,5 i 126 m) i Andrzej Stękała (124 i 124,5 m) stracili do najlepszej dziesiątki niewiele, bo odpowiednio 1,1 i 4,5 pkt, natomiast trzynasty Mateusz Gruszka aż ponad 40 pkt. Na czternastym miejscu zawody ukończył Kacper Juroszek, a 15 był Krzysztof Leja. Bardzo słaby występ zanotował członek kadry B, Bartosz Czyż. 19-latek w Mistrzostwach Polski nie zdołał awansować do drugiej serii i uplasował się na 32 miejscu.

Wyniki doskonale odzwierciedlają różnicę pomiędzy najlepszymi polskimi skoczkami i kadrą B, a kadrą juniorów. Martwi również frekwencja, ponieważ na 3 tygodnie przed rozpoczęciem sezonu zimowego, wystartowało zaledwie 37 zawodników.

Pełne wyniki konkursu o Mistrzostwo Polski seniorów w skokach narciarskich na igelicie