Kubacki zwycięża w Predazzo! Stoch trzeci! Kobayashi poza podium

Kubacki i Stoch

Dawid Kubacki zwyciężył w drugim konkursie w Predazzo. Za jego plecami znaleźli się Stefan Kraft i Kamil Stoch! Awans do drugiej serii wywalczył komplet, czyli sześciu Biało-Czerwonych.

Niedzielna rywalizacja w Predazzo rozpoczęła się z 5. platformy startowej. Już drugi zawodnik startował z 7. belki. Po skoku trzeciego – Sabirzana Muminova – jury podwyższyło rozbieg do numeru 10. Zawodnikom towarzyszyły głównie podmuchy skierowane w plecy. W związku z odwołaniem serii kwalifikacyjnej (z powodu trudnych warunków wietrznych) w konkursie zobaczyliśmy 59 zawodników.

Po pierwszej serii zawodów stawce przewodził Dawid Kubacki. Drugą lokatę zajmował Ryoyu Kobayashi. Trzeci był Stefan Kraft. Za ich plecami znaleźli się David Siegel, Yukiya Sato i Roman Koudelka.

• Piotr Żyła – 14. miejsce

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 12. platformy startowej. Po skoku Simona Ammanna na 135. metr, jury zmieniło belkę na 10.

Pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł dziś Dawid Kubacki, który przerwał passę Ryoyu Kobayashiego! W swoim 300. występie w Pucharze Świata, Kamil Stoch zajął 3. pozycję. Drugie miejsce przypadło Stefanowi Kraftowi. Pozostali Biało-Czerwoni zajęli następujące miejsca:

• Piotr Żyła – 10. lokata
  • Maciej Kot – 25. lokata
  • Jakub Wolny – 29. lokata
  • Stefan Hula – 30. lokata

W czołowej szóstce znaleźli się Robert Johansson, David Siegel i Markus Eisenbichler. Lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi – spadł z 2. lokaty, którą zajmował po pierwszej serii na 7. Oddał skok sześć metrów krótszy, niż w pierwszej próbie oraz otrzymał niższe noty – 17 oraz 17,5 punktów.

Kolejne miejsce na podium w swojej karierze, Kamil Stoch zawdzięcza świetnemu występowi w drugiej serii. Uzyskał w niej 8,5 metra więcej oraz otrzymał wyższe noty za styl. Dzięki temu, 300. występ w Pucharze Świata mógł świętować na 3. lokacie w zawodach.